Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsgán melyik...

Angol nyelvvizsgán melyik szótárt érdemes használni?

Figyelt kérdés
Origó középfokú írásbeli vizsgára készülök, van itthon szótáram, de kíváncsi vagyok melyiket ajánlanátok.

2022. febr. 21. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Az is egy régi legenda, hogy majd a szótárazás menti meg a vizsgádat. Csak a nagyon rutintalanok gondolják, hogy a szótár mindent megold.


A feladatokat tudatosan, és teljes joggal, úgy állítják össze, hogy a nyelvi rutinra építsenek. A szavakat ki lehessen találni a kontextusból. A szótár minél profibb, annál több olyan fordítást ajánl fel, ami kontextus függően valós is lehet, de ahhoz, hogy ott melyik felel meg, érteni kell általában az egész szöveget.

A vizsgaközpont meg szokta adni, hogy milyen szótárat ad a vizsgához, de minél többet szótárral akarsz megoldani, egyrészt annál világosabb, hogy nem érted összefüggésében, másrészt annyival több időd megy el a szótárazással, az egész feladat rovására.

Más szóval, ha szótárral megoldható lenne, bárki levizsgázhatna bármilyen nyelvből.

2022. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem kedves 1-es! Nem írtam semmi olyat, hogy majd ez menti meg a vizsgámat, egy betűvel nem írtam, hogy milyen az angoltudásom és jelenleg hol állok a felkészülésben.


A kérdésem az volt, hogy melyik szótár szerintetek a legjobb, vagy amit ti szerettek.


"A vizsgaközpont meg szokta adni, hogy milyen szótárat ad a vizsgához". - Hát nem, mert nem ad szótárat, azt a vizsgázónak kell vinnie.


Részedről ez a válasz erre a kérdésre billentyűzet-koptatás volt.

---------------------------------------------------------------------


Valaki más?

2022. febr. 21. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Oxford advanced learner's dictionary-t nagyon ajánlom, és az angol-magyar szótárt nyelvtanulóknak szintén az Oxfordtól.
2022. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Grimm kiadó kétnyelvű szótára nagyon jó. Piros-narancssárga színű.
2022. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!