Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne petíciót indítan...

Érdemes lenne petíciót indítani azért, hogy a nyelvvizsgákon lehessen használni digitális szótárat?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan idegőrlő és néha hosszú perceket vesz el a vizsgából, amikor egy sokszáz oldalas szótárból kell kibogarászni a keresett szavakat.


Ráadásul ez ma már teljesen életszerűtlen, mert már senki nem járkál tégla nagyságú szótárakkal a hóna alatt, hanem fogjuk a telefonunkat vagy a tabletünket és azon keresünk rá másodpercek alatt a nem ismert szóra. A szótárhoz való makacs ragaszkodás kb. olyan elavult dolog, mintha a suliban még abakusszal kéne számolni a számológép helyett.


Sokkal praktikusabb lenne, ha a nyelvvizsga központok a vizsgák előtt a termekben elhelyeznének egy-egy digitális szótárat, amivel természetesen nem lehetne hozzáférni a nethez, csupán csak egy olyan memóriakártya lenne rajta, amire egy szótár lenne feltelepítve.


Gyakran tervezem, hogy ez ügyben én magam indítok majd el egy kezdeményezést a nyelvvizsga központok felé, csak ehhez először meg kéne arról győződnöm különböző fórumokon, hogy lennének ebben támogatóim.


Szerintetek érdemes lenne ebbe belefognom?



2020. jan. 7. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatnálak! Abszolút igazad van.


A baj az, hogy azok a fejesek, akik a döntéseket hozzák ebben a kérdésben, azok jellemzően 50-pluszos, rugalmatlan bürokraták. Ha majd őket egy fiatalabb geberáció követi, akkor majd jobban lesz remény.

2020. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott a problémakört, hogy más országokban az okoseszközök integrálása folyik az oktatásban, nálunk pedig még csak nem is lehet a gyerekeknél telefon az órán... Innentől kezdve sok sikerrel nem fogsz járni, de maga a kezdeményezés egyáltalán nem lenne hülyeség. Sőt, ez más tantárgyakból is megkönnyítené az életet, például matematikából, ahol nem kellene lapozgatni a függvénytáblát, csak elég lenne beírni, hogy például kör területe, és kiadná a megfelelő képletet.
2020. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nyelvvizsgahelyek ahol ez már létezik, pl. iTolc.

Jogos felvetés. Gondolom ennek pénzügyi akadálya van egyelőre. Most pedig a vizsgaidőbe bele van kalkulálva a szótárazás. Valójában, ha valakinek biztos a tudása, akár szótár nélkül is le kell tudnia vizsgázni. Hiszen csak pár szót van idő kinézni, vagy ellenőrizni.

2020. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Online nyelvvizsga is van már. Ha nem akarod cipelni, arra is lehet menni. Választás kérdése.
2020. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. IELTS nyelvvizsgát csináltam, itt nem is lehetett szótárazni, még az órádat is le kellett adni. És ez külföldön volt.
2020. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
TELC-en voltam, szótár nélkül én is. Szerintem a valódi nyelvtudáshoz nem kell szótár. Meg kell ugrani a 60%-ot bőven szótár nélkül is.
2020. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Én kifejezetten számítógépes vizsgára megyek.

Eljön majd ennek is az ideje, régebben a kresz vizsga is papír alapú volt, most meg a tanfolyamot is el lehet végezni online.

2020. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!