Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok angolul írni,...

Miért nem tudok angolul írni, ha a bonyolult kínai karaktereket rövid gyakorlás után fejből, és folyékonyan rajzolom meg?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok angolul írni, elfelejtett a szavakat, keverem őket, pl. most ez a courage illetve a cuorusee vagy mittudom én mi ez, szavakkal vacakolok már napok óta.


Ezzel szemben folyékonyan, és folyamatosan tudok kínaiuk írni, nincs szükségem gyakorlásra, megnézem a karaktet, és megjegyzem.


A szakértők azt mondják, hogy az angol a világ legkönnyebb nyelve, a kínait meg a nehezek közé sorolják.


Itt valami nagyon nem oké. Akkor miért nem megy az angol?


2022. febr. 21. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
curiosity akart lenni a masodik? miota tanulsz angolul? nekem egy ido utan magatol jott a betuzes
2022. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kínai is könnyű nyelv, viszont a karakterek tanulgatása egy rémálom a legtöbb ember számára. Magyarból milyen a helyesírásod? Illetve, nem lehet, hogy a szavak kiejtett alakját jegyzed meg nehezen? Mióta tanulod az angolt? A kínai szavak (tehát nem a képek) jól mennek?
2022. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromtól tanulom az angolt. A magyar helyesírásom szinte kitűnő. A kínai nyelv azonnal jól ment, nincs szükségem arra, hogy tanuljam. A karaktereket megjegyzem, és fejből írom.


Az angolt azonban nem tudom megjegyezni.

2022. febr. 21. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:
annyi ev alatt sem szoktad meg a betuzest?? szerintem akkor add fel. nem bantasbol, nem szabalyszeru hogy az angol mindenkinek megy. en a nemetet adtam fel, nekem az nem ment
2022. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az angol iránti érdektelenséged, vagy éppenséggel (tudatalatti) ellenérzésed lehet az oka. A kínai bizonyára sokkal jobban tetszik neked, ezért simán rád ragad.

Ha diszgráfiás lennél, az a magyar írásodon is megmutatkozna, márpedig a kérdésed elég jó helyesírással, központozással írtad ki.

2022. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5


Akkor mit tudnék tenni? Mi a megoldás?

2022. febr. 21. 13:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Valóban van az angollal ellenérzésem. Nem hiszek abban, hogy többet ezer szót meg tudok tanulni. Magam sem tudom, miért, de nem hiszek benne.
2022. febr. 21. 13:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld onnan megközelíteni, hogy ha a többezer kínai írásjelet meg tudod tanulni, akkor képes vagy az angolra is.

Próbáld megfigyelni az angol szavak kiejtése és helyesírása közti összefüggéseket. Ha tudod, hogy kell kiejteni egy szót, akkor a betűk sorrendje nagyjából már meglesz. Illetve, ha tudod, milyen hangot milyen betűvel, betűkombinációval szoktak többnyire jelölni, az már sokat segíthet. Pl a curious szó elég jól leképezi a [kjuriösz] kiejtést – az angol helyesírási logikát követve. Barátkozz meg az angol logikával, és akkor rá fogsz te is jönni, hogy az angol helyesírás egyáltalán nem random sorrendben odahányt betűkből áll.

2022. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még: a "curious" nem "kjuriesz"? Vagy lehet, rosszul hallottam.
2022. febr. 21. 13:43
 10/12 anonim ***** válasza:
kjuriösz
2022. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!