Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb megtanulni...

~Rezi~ kérdése:

Mennyivel nehezebb megtanulni koreaiuk mint angolul?

Figyelt kérdés
Alngolul már tudok, és a koreainak most kezdek neki. Hasonlít valamennyire a két nyelv? Mennyivel lesz több idő?

2022. febr. 23. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A koreai a japánra hasonlít a leginkább.

De az angolnál még a magyarra is jobban. Ha van elég lehetőséged gyakorolni, vannak oktatóanyagok, vállalható kihívás.

2022. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

A koreai nyelvtanilag szinte az angol ellentéte.

Magyarhoz valóban jobban hasonlít.

2022. febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét nyelvet üzleti szinten beszélem, a kettőnek nyelvtanilag kb semmi köze egymáshoz.

Nyilván egy nyelvet akkor kezd el rendesen beszélni az ember ha már elegendő a szókincse, ezt mindenhol meg kell tanulni.

De ha a szókincstől eltekintünk: a koreaiban sokkal nehezebb a nyelvtanok helyes használata, problémásabb a helyesírás, arról nem is beszélve hogy teljesen más a betűkészlet (habár a hangul a legkisebb probléma szerintem). Jóval nehezebb minden szempontból, mint az angol, főleg ha azt vesszük hogy nem “csak” annyit akarsz tudni hogy hogy kell pl megkérdezni a barátodat hogy hogy van. Egy lapon sem említeném a kettőt.

Az, hogy mennyi idő alatt tudod elsajátítani, nagyon sok dologtól függ: milyen szint a cél, tanárral tanulod, esetleg egyedül, nyelvtanfolyamon, egyetemen, otthon mennyi időt fordítasz rá, tényleg tanulod-e vagy “csak hobbi” stb

Így látatlanban, ezek nélkül az infók nélkül, csak annyit tudnék mondani hogy minimum 2-3 év, de szerintem több is. Gondolom nem napi 5-8 órát tanulod. Nekem átlagosan napi 5 óra tanulással + tanárral volt kb 2 év mire azt mondtam hogy mostmár ez talán megbízható tudás.

Remélem tudtam segíteni !

2022. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!