Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hónap alatt fel lehet...

1 hónap alatt fel lehet készülni középfokú nyelvvizsgára (szóbeli)?

Figyelt kérdés
Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy képes vagyok rá. :( Januárban csináltam az írásbelit, 65% lett, szóval sikerült. Megvan a nyelvvizsga könyv, az összes hallásértèst meg fogom belőle csinálni, illetve hetente 3x fogok majd különtanárhoz menni, ahol 90 percesek az órák. Sikerülhet így a szóbeli 1 hónap múlva? Rettegek tőle, német nyelvből megyek.

2022. febr. 24. 19:24
 1/4 anonim válasza:
Szerintem ha az írásbeli sikerült akkor igen. Ne izgulj ennyire, az nem segít a felkészülésben. 1 hónap után úgyis érzed majd, hogy készen állsz-e. De ha mégsem akkor várj tanulj rá még egy kicsit. Ha felkészült tanárral tanulsz sztem van esély rá, hogy fel tudj készülni és otthon is tanulj mellette néhány órát hetente. Tételeket dolgozd ki.
2022. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Otthon is minden nap szeretnék (fogok is) vele foglalkozni. :)
2022. febr. 24. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tételeknél elég vázlatosan kidolgozni,csak, hogy tudd, miről akarsz beszélni, de ezt mindenkinek úgy kell csinálni, ahogy neki jobb. Én pl. pánikba esek ha valamit kihagyok véletlen. Amit én sokszor csináltam az az, hogy elolvastam egy cikket (persze az adott nyelvvizsga témákban, de rendes idegennyelvű cikk, nem nyelvtanulóknak) majd összefoglaltam hangosan és elmondtam a véleményem az adott témáról hangosan.
2022. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán, gyakorolj, és tanulj meg szófordulatokat, amivel lehet húzni az időt, de figyelj, hogy mindenről beszélj amit kérnek.
2022. febr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!