Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozhatnám vissza az...

Hogyan hozhatnám vissza az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám volt, aktívan angoloztam, sikeresen vettem részt angol szakmai állásinterjúkon is.

Itthon vagyok 5 éve és hát mit ne mondjak megkopott az angolom.

Hogyan kezdjem el visszahozni?

Van esetleg bevált módszeretek? Applikáció, filmnézés, olvasás?

Egy erős középfokú társalgási szint lenne a cél, később nyelvtanári segítséggel, de most még itthon kezdeném el.


2022. febr. 28. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

ezért nincs értelme a nyelvvizsgáknak, szerez az ember egy papírt, és utána megkopik, és kínlódás az egész.

a the guardiant ajánlom! az elején sok olvasás, a filmnézést hagyjátok már, mikor egy cikket is nehezen értenétek meg, majd pont a film segít, nem.

írj angolul szövegeket, javíttasd ki vkivel, nyelvtanozzál, menjen zsigerből.

utána lehet filmezni, de addig nincs értelme.

2022. márc. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

"a filmnézést hagyjátok már, mikor egy cikket is nehezen értenétek meg"

Sokkal egyszerűbb nyelvezetű egy szappanopera, mint valami újságcikk (amit amúgy is sokkal kevesebben olvasnak a saját anyanyelvükön is).


Kérdező, kezdd el újra használni a nyelvet. Bármire, ami érdekel! Csak használd! Minden nap 10 perc csodákat tesz!


https://www.youtube.com/watch?v=ksYCNuctkmQ&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=L3jlTdqA0-A&list=PLPY4A9QxG0..

https://www.youtube.com/c/OxfordBookwormsLibrary/videos


Bármit nézz, hallgass, olvass, amit érdekesnek találsz. Ha akarsz, írj ki belőlük szavakat, kifejezéseket, és memorizáld őket! Ha akarsz, vegyél végig (akár újra) valami nyelvkönyvet. Ha nincs kedved csinálj mást. Bármit. Visszajön. Ott van benned most is, csak aktivizálni kell újra.

2022. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Jól érzem azt, hogy ez is egy gyors bemagolás volt? Napi 5-6 óra tanulás vagy ilyesmi?😀

Semmi különös csak újra előveszed tankönyvet és füzeted, ha szerencsére nem adtad el vagy dobtad ki a kukába.

2022. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: Ha van értelme, ha nincs a pontok miatt kellett egyetemre, diplomához is.


2-es: köszi


3-as: mint említettem angolul vettem részt interjúkon külföldi vezetőkkel, tehát mondhatni egy magabiztos társalgási szinten voltam némi szakmai szókinccsel kiegészülve. Nem magolás volt, szintentartás miatt beszédfejlesztésre is jártam angoltanárhoz munka mellett.

Ennek mint mondtam 5 éve... :(

2022. márc. 1. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen szintű nyelvtudással hogy bírtad ki, hogy öt évig ne használd, amikor mindenhol ott van? Annyira utáltad, hogy direkt menekültél előle? Még ha otthon voltál is... Oké, hogy nem volt annyira kivel beszélni, na de kérdés, hogy olvass-e vagy filmeket nézzél?...
2022. márc. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem az eljutott szint a lényeg hanem hogyan tanultad meg, de mindegy. Újra át kell nézni és érezni fogod melyik rész az amire jobban kell koncentrálnod.
2022. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!