Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan befolyásolta, hogyan...

Hogyan befolyásolta, hogyan és milyen mértékben változtatta meg az életeteket, karriereteket az idegen nyelv(ek) tudása?

Figyelt kérdés
Nagyon szívesen hallanék pár pozitív történetét, amik főleg a nyelvtudásotokhoz kapcsolódnak.:)

2022. febr. 5. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Még az elején vagyok, de amit a nyelvtudásom adott:

- bekerültem koliba (nélküle nem lett volna elég pontom)

- akár 4 különböző nyelven tudok szakirodalmat olvasni

- később könnyebben kijutok erasmusra

- gond nélkül mehetek külföldi mesterre, nem korlátoz a nyelvtudás hiánya. Tanulhatok az ország nyelvén, mert nem csak angolul tudok, emiatt nem csak Anglia jön szóba, hanem kb bármi Európán belül.


Még nem használtam ki úgy igazán, inkább csak szórakozásra vagy utazáskor/vendégfogadáskor, de úgy gondolom, hogy még sokszor fogom.

2022. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Alapvetően meghatározta, milyen gyorsan és milyen szintre jutok a karrieremben (eleinte marketinggel, később programozással kezdtem foglalkozni). Minden tanulnivaló szakmai anyag, újdonságok, források, jó oktatók, szakmai felületek, stb. minden angolul van. Marketingesként 3x annyit tudtam keresni a folyékony angolom miatt, programozóként meg alap, hogy ennek jó szinten kell mennie, egész más egy magyar kisvállalkozásnál dolgozni, mint nemzetközi projekteken multikulturális környezetben. És akkor ez még csak az angol nyelv volt... (még 3 másik nyelvet is megtanultam, ami a munkatársi kommunikációt, baráti kapcsolatok építését, minőségi utazást, olvasást és egyéb élvezeteket mint musical-ek, filmek, zenék tesznek hozzá az életemhez).
2022. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

én csak a nem tudásra tudok válaszolni


semmi nyelvérzékem, szval nekem kínszenvedés, rengeteg stressz, kudarc.

tönkretett.

2022. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Fiatal korom óta voltak külföldi barátaim, akikkel angolul beszéltem, így gyorsan lettek nemzetközi kapcsolataim és lehetőségeim.

Egy évet töltöttem az USÁ-ban, fel évet Dél Koreában, és összesen 5-6 évet Finnországtól Belgiumon

át Olaszországig mindenfelé, Európa különböző országaiban, úgy, hogy látszólag csak mindig mázlim volt, éppen jókor voltam jó helyen, de valójában nyelvtudás nélkül fel se merült volna a lehetőség, én pedig sose tudtam volna meg, hogy miről maradtam le.

2022. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
kijöhettem vele külföldre és beilleszkedhettem, nyugodtabban elmehetek nem turistazónákba is nyaralni féltucat országba, mert beszélem a helyi nyelvet, hozzáférek rengeteg fantasztikus tartalomhoz könyvektől színdarabokon át videósokig, és sokkal könnyebben elérhetnék kalózverziókat mindezekből mert nem kellene a magyar szinkront várnom hátha felbukkan (de természetesen nem csinálok ilyet, mert ugyebár ilyet nem szabad)
2022. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én is ki tudtam jönni nyugatra. Három országban is elég jól kerestem ahhoz, hogy a harmadikban gond nélkül el tudjam végezni egy egyetem harmadik ciklusát.

Közben férjhez is mentem, a férjem idevalósi. Ő is sokat segített a tanulásban.

A gyerekeink kétnylvűek, mert bár az iskolát itt végzik, én pici koruktól magyarul beszéltem velük. És szerencsére a férjemnek semmi kifogása ezellen, büszke a gyerekeinkre.

Most persze már két másik nyelvet is tanulnak, de hála a kiskori szokásnak, soha nem keverik egyiket sem.

Komoly előnyt jelent számukra a gyerekkori gyakorlat.

2022. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Kitarult elöttem egy uj vilag. A nyelv nemcsak egy nyelv, hanem az adott orszag mentalitasanak, eletvitelenek, kulturajanak a kifejezese is. Egy idegen nyelven maskepp gondolkoznak az emberek- ennek megismerese erdekes. A gyerekeimmel is nemetül beszelek, ha a tarsasagban csak egy valaki is nem erti a magyart. Minden uj nyelv gazdagitja az embert. Nagyon jo erzes.
2022. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Amióta megjött a Vasco M3 tolmácsgép amit rendeltem, azóta 74 nyelven tudok kommunikálni, gyakorlatilag bárhol dolgozhatok vagy nyaralhatok a világon. Ehhez pedig egy perc magolás sem volt szükséges, csak pár kattintás a megrendeléshez. Telefontolmács, konferencia tolmács, beszédfordító stb.
2022. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

8: Látod, van aki minden nap hálát ad, hogy nem függ az élete egy géptöl, te meg azt is büszkén mesélnéd, hogy wow megjött a legújabb Iron Lungs 2000 tipusú lélegeztetögéped. :D


Ha neked egy másik emberi kultúra megismeréséröl és a világra kinyitásról a "magolás" jut eszedbe, akkor hidd el, valamit igen csak szarul csinálsz...

2022. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#3: „én csak a nem tudásra tudok válaszolni

semmi nyelvérzékem, szval nekem kínszenvedés, rengeteg stressz, kudarc.

tönkretett.”


Ha magyarul meg tudtál tanulni, akkor nem a nyelvérzékeddel van a hiba, hanem más egyébbel. Rossz módszertan, demotiváltság stb.

2022. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!