Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes angolul: "the...

Ez így helyes angolul: "the Queen ordered that she not be disturbed during her prayers."?

Figyelt kérdés
2022. márc. 1. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Ez amúgy mi akar lenni?


Most a nyilvánvaló nyelvtani hibán túl, a "during her prayers" résszel nem igazán tudok mit kezdeni.

2022. márc. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Helyes. Főleg Amerikában használják így, kötőmódban. A brit angolban gyakoribb should-dal: that she shouldn't be disturbed
2022. márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
32%
Helyes
2022. márc. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez az a bizonyos subjunctive, talán elsőre kicsit furának hangzik, de nyelvtanilag teljesen helyes :)
2022. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Majdnem helyes, "The Queen ordered that she IS not TO be disturbed during her prayers."

A királynő elrendelte, hogy a továbbiakban ne zavarják imádság közben.

2022. márc. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Látom, sokan nem ismerik a kötőmódot (subjunctive), és ezért lepontozzák azokat, akik viszont igen...

5: Ez két külön szerkezet: kötőmód vs to be to. Nem zárják ki egymást.

2022. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor megfelelő így? Szerintem jónak kellene lennie
2022. márc. 2. 07:50
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Csak a #5 korrekciójával helyes a mondat!
2022. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező! Helyes a mondatod. Te tudod jól, ne halgass az angolt nem kellően mélyen ismerőkre, mint pl, #5, #8. Nekik ajánlom figyelmükbe:

[link]

2022. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9: Igazad van. A #8 voltam, és most utánanéztem több nyelvtankönyvben is: ez az úgynevezett "mandative subjunctive", amelyet kizárólag hivatalos kontextusban használnak, és leginkább az amerikai angolban, bár elvileg a brit angolban is létezik. Én éveket töltöttem Nagy-Britanniában, és soha nem hallottam, még a BBC-ben sem. Egy brit ember a köznyelvben 99%-os eséllyel az #5 által leírt módon fejezné ki magát. De kétségtelen, hogy az eredeti mondat is helyes. Elnézést.
2022. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!