Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most érkezett meg a nyelvvizsg...

Most érkezett meg a nyelvvizsga eredményem (languagecert) a hallásértésem 47% lett (50% tol van meg) a Part 3 részében van egy pont amit tudok h nem fogadtak el az volt a kérdés hogy mit építettek be a házba a helyes válasz az lett vna hogy…?

Figyelt kérdés
Hogy air conditinal en pedig azt irtam oda hogy climatic (AC) érdemes fellebbeznem azért az egy pontért megadják erre szerintetek? Előre is köszönöm😀
2022. febr. 25. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
És az az 1 pont majd felhúzza a százalékot? Mert ha nem, akkor nem érdemes. De én azt mondom, hogy ezért ne lebbezz fel, mert ha ért volna, megadták volna.
2022. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

1. A fellebbez nem igekötős ige.

Helyesen:ne fellebbezz

2022. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
2-es! Hatalmas hülyeséget írtál. Ha nem tudsz valamit, ne köss bele, főleg ott, ahol érdemben nem tudsz hozzászólni a kérdéshez.
2022. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

3. Minden művelt ember tudja, hogy nem igekötős ige, de mivel te nem vagy az, hát honnan tudnád?


A befolyásol és a fellebbez igék főnevekből jöttek létre (befolyásolás, fellebbezés a feljebb határozószóból) s alapalakjukban összeforrtak a szóelemek. Ezért előtagjuk nem viselkedik igekötőként, nem válik el. A helyes formák: befolyásolni fogja, fellebbezni fog.

A kérdésről bővebben olvashat a Magyar nyelvhasználati szótár 63. oldalán.

2022. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Ezen az egy kifejezésen vagytok kiakadva emberek? xd Szegény kérdező meg reménykedve megnézi a kérdést, hátha kapott normális választ, és sehol semmi, de minden más kifejtve :D


Válasz: szerintem nem éri meg.

2022. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, vannak bajok a magyar nyelvvel pár embernek de nem gond😀, kedves első, a kérdésedre a válasz 47% az kereken 12pont ha ugye +1p az egyenlő 13 és úgy már sikeres. Illetve írtátok még hogy akkor elfogadták volna, nekem rengetegen mondják hogy ha olyan 2 értelmű inkább áthúzzák hogy fizess. Én kifizetem mert nem ezen fog múlni de szívesen meghallgatom a véleményeteket.
2022. febr. 25. 21:36
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
5. Igen, mivel józan paraszti ésszel is belátható, hogy nem tudja érdemben feltornászni a pontokat.
2022. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

7: a magyar kifejezésre gondoltam, amin a 4. rágódik, nem az angolra :)

Egyébként ha nem gond, hogy lehet buksz némi pénzt, és nem éri el a százalékot, akkor próbáld meg. Ki tudja, lehet tényleg elfogadják.

2022. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

“air conditional” angol szo nincs.


air conditioner vagy climate controller lett volna helyes, habar a ketto nem pont ugyanaz.

2022. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom h nem talàltam el teljesen de benne van az ugye h climatic (AC) es én reménykedem benne hogy elfogadják.
2022. febr. 25. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!