Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kell nekünk magyaroknak...

Miért kell nekünk magyaroknak ahhoz alkalmazkodni, h ha külföldinek mutatkozunk be, akkor előbb mondjuk a keresztnevet?

Figyelt kérdés

Hiszen nem "Béla Kovácsnak" hívnak, hanem "Kovács Bélának". Ha pl más országból jönnek Mo.-ra, akkor miért nem ők mondják fordítva a nevüket. Illetve ők miért nem "alkalmazkodnak"?

Elég hül.e szokás szerintem.


2010. szept. 12. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem minden országban először van a keresztnév, ezért valószínűleg fogalmuk sincs róla, hogy ez nálunk fordítva megy - így a félreértések elkerülése végett szoktuk fordítva mondani. Nem kell ezen megsértődni.
2010. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vas Tímea ***** válasza:
80%
Csak a magyarok az egyetlenek, akik a vezetéknévvel kezdenek. Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2010. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

(Nem csak a magyarok írják így a nevüket, hanem a kínaiak, japánok illetve a vietnámiak is. )



Egyébként meg a kérdezővel értek egyet, szerintem ha valaki egy másik országba utazik, alap, hogy legalább kicsit utána néz a kultúrának. Én pl, ha angol nyelvterületre mennék, Keresztnév Vezetéknévként mutatkoznék be, de ugyanezt elvárnám egy (példánál maradva) angol nyelvterületről érkezőtől is, hogy ne Angeline Rice-t, mondjon bemutatkozáskor, hanem Rice Angelina-t. Hülyén hangzik, lehet, de nekem akkor is ez a véleményem.

2010. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kínaiak, és a koreaiak is először a vezeték, nmajd a keresztnevüket mondják meg bemutatkozáskor.
2010. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt mind értem és köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket.

De, éppen ezért kellene büszkén viselni a "fordított" nevet, mert hogy nem sok országban használják hozzánk hasonlóan. Sztem igenis vegyék a fáradtságot és kérdezzenek rá, hogy most hogyan is van nálunk.


Állítom, hogy a magyarok kissebbségi érzéséhez ez is hozzájárul, hogy már a bemutatkozásnál alkalmazkodunk pedig igazából nem is kellene. Nem értem, mért van ez?

2010. szept. 12. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha angolul mutatkozol be, akkor keresztnev, vezeteknev, de ha magyarul, akkor eredetibe.
2010. szept. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha angolul beszélgettek, akkor megfordítod a neved, mert angolban így van. de ha egy angollal, némettel stb. magyarul beszélgettek, nekik kellene a nevüket megfordítaniuk, így lenne logikus, nem? angol szövegben meg az nem logikus, ha mi nem fordítjuk meg...szerintem
2010. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg a románoknál is elvileg előbb van a vezetéknév, és utána a keresztnév.
2010. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!