Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2-es angol nyelvvizsga...

B2-es angol nyelvvizsga felkészüléshez mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném letenni legkésőbb jövő októberben angolból a B2-es nyelvvizsgát. Mit ajánlotok, amivel jobban menne a tanulás? Javarészt otthon szeretnék készülni rá, esetleg majd a végső fázisban tanárral. Igazából némi alapom van hozzá, az érettségim 4-es lett. Szóval nem kellene teljesen a nulláról kezdeni, de szerintem még fejlődni kellene a B2-es szinthez.

2022. márc. 5. 12:13
 1/1 anonim válasza:

Szia, én leginkább az euroexam-os könyveket ajánlom. Vannak benne minta feladatok ami nekem sokat segítettek a nyelvvizsga előtt, a tanárom nekem mindig azt mondta hogy a legjobb ha angol filmeket nézünk és angolul olvasunk/írjunk. A legjobb az lenne ha valaki ott lenne beszélgetni veled aki ki tudja javítani az esetleges hibáid, de ha ez nem lehetséges maradnak az angol podcastok és hangoskönyvek.

Illetve online beszélgethetsz olyan emberekkel akik jobban tudnak angolul mint te, csak ugye ehhez találni kell. Ha ez az opció érdekel ajánlom a Slowly és a Tandem nevű appokat. (Ehhez viszont fontos hozzá tennem hogy sokszor az anyanyelvi beszélők is ejtenek nyelvtani hibákat).

Mindenesetre sok sikert a felkészüléshez:)

2022. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!