Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni egy nyár...

Fel lehet készülni egy nyár alatt egy angol B2 nyelvvizsgára? Hol érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
BME-re járok, következő félévben kéne diplomáznom, de még nincs hozzá nyelvvizsgám. Gimiben 4 évet tanultam, meg ebben a félévben egy különtanárhoz jártam, akivel átvettük a nyelvtant. Szerinte B1 szinten vagyok, és ami legrosszabbul megy, az a beszéd. Hogyan/mit érdemes csinálnom, hogy nyár végére B2 szinten legyek? Önerőből fel lehet készülni, ha igen, milyen oldalakat/könyvet javasoltok? BME nyelvvizsga viszonylag egyszerű?

2021. máj. 16. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet, de sokat kell tanulnod. Beszédet tudod akár magadnak is gyakorolni, mindig kiválasztasz egy témát és beszélj róla. Kezd a könnyűekkel és haladj a nehezebbek felé. Természetesen a tanárral is gyakorolj sokat. Nézz minden filmet angolul és youtube videókat keress a téged érdeklő témában. (érdemes olyanokkal kezdeni ami direkt oktatásra van és utána jöhetnek a nem anyanyelvű angolt beszélők).

Olvass angolul gyerekkönyvet stb

Sok sikert!

2021. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 éve tanulom az angolt autodidakta módon. Teljesen 0-ról kezdtem, most vagyok kb B1-es szinten. Bár én most keresek magamnak külön angol tanárt (középfokú a célom ugyanúgy), eddig azért elboldogultam.

Én a Xeropant használom, szókincset szépen tudod vele bővíteni! Rokonom azt mondta, B1 és B2 szint között nyelvtanban nincs akkora nagy szakadék, mint szókincsben. Azt kell bővítenünk. :)

A beszéddel még én is hadilábon állok, én apukámmal szoktam csak úgy beszélni. Persze ez nem sok, de gyakorlásnak nagyon jó, egy idő múlva átállt az agyam az angol nyelvre. Szóval ha van valaki a környezetedben, aki egy picit tud angolul, akkor beszélgess vele!

2021. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!