Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudna tanácsot adni az, aki...

Tudna tanácsot adni az, aki úgy tanult meg egy idegen nyelvet, hogy iskolai keretek közt nem tanulta azt korábban?

Figyelt kérdés
Milyen módszerekkel fejlesztette magát? Mennyi idejébe telt elsajátítani a tanult nyelvet?

2022. márc. 11. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam ez az angol

Go angollal kezdtem, online megvettem. 5 éve ennek de még most sem mondanám, hogy teljesen elsahátìtottam. Kint élek Angliában egyébként

2022. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 2 éve kezdtem el a portugált magamtól, B1 szintre jutottam el, mielőtt egyetemre jöttem.


A módszerem az volt, hogy a legelejétől kezdve beszélgettem idegenekkel, erre a Tandem nevű alkalmazást ajánlom. Igen, a google fordító nagyon jó barátom volt a legelején, és igen, egész mondatokat kellett fordítgatnom az elején. Ezek alapján megfigyeltem a nyelvtani sémákat, fél éven belül már volt egy alap szókincsem, amit tudtam fejleszteni, ekkor egy nyelvkönyvvel kezdtem el dolgozni, hogy adjak egy struktúrát a nyelvtanulásomnak, de folytattam mellette az idegenekkel való beszélgetést is, és ezzel a kombóval egy olyan nyelvtudás lett az enyém, amivel, még ha pár nyelvtani hibával is, de magabiztosan meg tudtam szólalni. Nekem ez vált be már 2 nyelv esetében is.

2022. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!