Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól használom ezeket az angol...

Jól használom ezeket az angol szavakat?

Figyelt kérdés

Taller = magasabb


Szépen = nicely


Vagy az online szótár téved?


2022. márc. 13. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szépenre jó a finely is.
2022. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Az egesz mondstot kéne látni...


Semmi értelme csak szavakat különállóan tanulni.

2022. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mi értelme kezdő szinten mondatokban böngészni a szavakat, ha az ember le sem tudja azt fordítani?


Szerintem a kezdő bővítse a szókincsét, aztán majd ha rendesen beszéli a nyelvet, akkor rámehet a mondatos szótanulásra.


#1


Köszi a választ.

2022. márc. 13. 20:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ezek a szavak YouTube videókból vannak, szóval mondatokban láttam, de mindegy, mert nem igazán vágtam miről van szó.
2022. márc. 13. 20:55
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező: azért kell szavakat mondatokban látni, mert lehet hogy ugyanaz a szó két mondatban teljesen mást jelent. Vagy tudsz 2 szót, de nem tudod melyiket használd. Vagy ott vannak a szókapcsolatok, melyeknek hiába tanulod meg külön a szavait együtt teljesen mást jelentenek.


"Szerintem a kezdő bővítse a szókincsét, aztán majd ha rendesen beszéli a nyelvet, akkor rámehet a mondatos szótanulásra."


Csak szótanulással senki nem fogja beszélni a nyelvet.

2022. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak szótanulással nem, mert kell a nyelvtan is. De a szótanulás közel visz a nyelv elsajátításához, mert megértesz a nyelvből valamit.
2022. márc. 13. 21:23
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
5. 👍👍👍
2022. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az 5-os hülyeséget mondd.
2022. márc. 13. 22:59
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

8. Persze... te aztán tudod... aki két tök

alap szót is a gyk-n kerdez meg... 😂😂😂

2022. márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezek nem alapszavak.


És hülyeség a szövegkörnyezetből tanulás, mert ahhoz le kell fordítani a mondatot.


Aki nem beszéli a nyelvet, az egy szót sem ért belőle.


Ez a technika haladó szinten működik.


Ha eléd tennék egy kínai szöveget, megkönnyítve azzal, hogy latin betűre átírom a képeket, egy szót nem értenél belőle.


Ahhoz, hogy szövegkörnyezettel tanulj, tudnod kellene kínaiul.


Szóval hülyeség, amit az 5-ös mondott. Nagy hülyeség.

2022. márc. 13. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!