Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I don’t understand -nek miért...

I don’t understand -nek miért nincs folyamatos alakja, ha éppen abban a pillanatban mondom, h nem értem, nem pedig általában nem szoktam érteni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy angolos.


Köszi, ha elmagyarázza valaki.



2022. márc. 22. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Azt kell átérezned/megértened, hogy a nyelv nem úgy működik, mint egy lego-vár. Hogy kockákból össze tudod építeni.

Bizonyos kifejezéseket úgy kell megtanulni, ahogy az élő nyelvben használják. Nem mindig van rá logikus magyarázat, de "úgy van".


Gondolj csak bele, a j és ly használatát hogyan magyaráznád el egy idegen nyelvű embernek, aki magyarul tanul?

Nincs rá szabály....

2022. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan, mint magyarban az "el SZOKTAM menni" szerkezet, nyelvtanilag múlt idejü alak, a valóságban meg folyamatos dolgot jelöl.

Ezek azok a formák, amikre csak annyi a magyarázat, hogy "ez így van, így szokták használni", és nem törni rajta a fejed.

2022. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szovegkornyezettol fugg. ha valaki epp magyaraz neked valamit, es te akkor mondod hogy i dont understand, akkor egyertelmuen akkor abban a pillanatban nem ertesz valamit, nem altalaban. de ha pl azt mondod hogy i dont understand neuroscience, akkor egyertelmu, hogy nem csak most ebben a pillanatban nem erted, hanem ugy altalaban.
2022. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol nyelvben vannak bizonyos igék,melyek csak egyszerű jelen időben használatosak.Ilyenek a gondolkodást,véleményt,érzékelés,érzelmet és birtoklást kifejező igék.(forrás:Angol kisokos)
2022. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert amit nem értesz azt általában sem érted. Azt nem tudod éppen nem érteni😂 Előtte se értetted hacsak nem folyamatosan felejtesz.
2022. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
I don’t know is olyan, hogy nincs olyan, hogy előtte tudtam, de most már nem tudom aztán utána megint tudom csak mert most éppen nem tudtam. Hogy vicces legyen én sem vagyok nagy angolos csak gondolom logikus.
2022. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert statikus ige van még egy pár és nem használandó folyamatos időben.


[link]

2022. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!