Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt francia érettségire...

Emelt francia érettségire készülők ti hogy haladtok a tanulással??

Figyelt kérdés
Hány órát tanultok naponta? Hogy érzitek, mennyire megy?

2022. márc. 23. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 naponta csinalgatok pár erettsegi feladatot, a szóbeli káosz lesz, nincs időm arra is készülni... remélem összehozok egy 60%ot. Neked hogy megy, mennyit készülsz?
2022. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát a nyelvtannal szenvedek , mert az eddigi érettségik alapján a hallott és írott szövegértés jól megy de a nyelvtanom szörnyű....

nem megy...állandóan keverem az igeragozásokat , de közben stresszelem magam mert kellene haladnom a könyvvel is ami a szókincsemet fejlesztené..:(

Én legalább 80 % -ot szeretnék elérni, mivel csak így lenne elég az egyetemre de félek hogy nem fog menni..:S

Te hány órát fordítasz a tanulásra naponta?

2022. márc. 24. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is a szóbelitől félek nagyon, már kezdek igazán pánikolni :D Az írásbelire nekem is jobban megy a készülés, viszont ott az íráskészségtől tartok, hogy nehéz téma lesz és nem lesz ötletem hozzá :/ (Egyébként ti is francia szakra terveztek menni, hogy emelteztek? :])
2022. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na a levélíráson még el sem kezdtem parázni..:D én is amúgy attól félek, hogy olyan téma lesz , amiről még magyarul is nehezen tudnék beszélni.

Amúgy azt sem tudom hogy egyáltalán milyen témák lehetnek....megvan ez adva valahol? (én nem suliban tanulom , szintemelőzöm)

2022. márc. 26. 19:59
 5/11 A kérdező kommentje:

Na pl mint az épp most nézem 2016-os érettséginél: échange scolaire...vaze. Én már nem vágom mik ezek. Most olvastam utána, hogy mi ez.

Elősször azt gondoltam , hogy iskola váltás de ez kicsit más lehet.

Külföldre menni tanulni egy évre vagy rövidebb időre hogy tanulhassuk a nyelvet...ez gondolom olyasmi mint az erasmus.

Na de pl én erről szinte semmit nem tudok, főleg a programjaikról, mivel már ezer éve nem járok suliba. Na ha ilyen témát fogok ki akkor tuti nem fog menni...:S

2022. márc. 26. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:

(#3 vagyok)


Ha jól tudom nincsen megadva, hogy milyen témák lehetnek, viszont általában nem szoktak nagyon elrugaszkodni a szóbelis témaköröktől. Remélhetőleg most sem fognak !! :D

2022. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kvcskevin00 szia! Én is francia szakra tervezek menni, ELTE-re, és nagyon meg kéne ütni a tavalyi 360 pontot minimum... te milyen emeltet szeretnél írni, kb hany %-ot?
2022. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én örülnék egy 80 % nak is már...csinálgatom az eddigi érettségiket és a nyelvtanom szinte mindig kb a fele az elérhető maximális pontszámnak, ami nagyon rossz....:S a hallott és írott szövegértés jól megy, de a nyelvtannal hiába küzdők egyszerűen nem megy. Most úgy döntöttem, hogy inkább megpróbálom a szókincsemet még jobban fejleszteni és nem foglalkozom többet a nyelvtannal, mert egyszerűen hiába szenvedek vele, ezt a kb 30 ból 15 pontot nem tudom megugrani.
2022. ápr. 7. 17:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is 80%-kal már bőven megelégednék, az egyetlen ami nyugtat az az hogy a nyelvi érettségin az írásbeli sokkal többet számít, mint a szóbeli. Nekem a nyelvhelyesség általában jól szokott menni, az íráskészségtől még egy picit, hogy nehogy valami nagyon rossz téma legyen…
2022. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztook!

Én is kicsit parázok, én a Pázmány francia szakjára szeretnék bekerülni.

Őszintén én 60%-al is megelégszem, hiszen nagyon félek a hallásértéstől.

Viszont van egy-két oldal, ahonnan készülök, nyelvtanban nekem rengeteget segített meg vettem is egy könyvet ami meg szóbeli témakörökben. Ha esetleg szeretnétek, belinkelhetem ide. :))

+ Ha nektek is van ilyesmitek azt is szívesen megnézném.

2022. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!