Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekben a német mondatokban...

Ezekben a német mondatokban miért sind van? El tudnátok nyelvtanilag magyarázni?

Figyelt kérdés

Meine Lieblingstiere sind Hunde und Pferde.

Was sind deine Eltern von Beruf?


2022. márc. 29. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Többes szám mond valamit?
2022. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A létige ragozása már megy...???


Mivel többesszámban van az alany (kedvenc állataim, szüleim) nyilván azt állítmánynak is tsz-ban kell lennie.

2022. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert kell bele egy ige, és ha más nincs, akkor ez a létige.

Mivel az alany mindkét mondatban többesszámú, ezért az igét is úgy kell ragozni.

2022. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, vagy azt nem érted, hogy miért van benne a létige....???

Ugye magyarban nem tesszük ki a létigét az ilyen mondatokban. Mert nálunk "hiányos" az állítmány. Mi a szüleid foglalkozása?

2022. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A feladatban az ist, seid, sind közül lehet választani.
2022. márc. 29. 15:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy honnan tudom azt, hogy sind lesz, mert itt pl a Hallo, _____ bin Gerda. Wer _____ du? Tudom, hogy ich lesz, mert ott van a bin. De ebben a mondatban semmi ilyesmi nincsen.
2022. márc. 29. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül tanulsz? Letige ragozas meg nem megy?
2022. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De, el tudom ragozni, hogy ich bin, du bist stb. Iskolában tanulok heti kétszer. A tanár nem nagyon tud tanítani a többiek miatt.☹️
2022. márc. 29. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A magyarban sem áll a létige mellett mindig a személyes névmás. A németben annyi a könnyebbség, hogy nagyrészt ott van.

Na most elemezd a következő mondatot:

Was .... deine Eltern von Beruf? Ha lefordítani nem is tudod, akkor is szembeötlő, hogy az alany csak a "deine Eltern" lehet. Mivel ez többesszám harmadik személy (ők), ezért az állítmánynak is T/3-ben kell állnia.

A másik mondat első látásra nehezebbnek tűnik, de valójában nem az.

Meine Lieblingstiere .... Hunde und Pferde.

Ugye nem látod egyből, hogy melyik az alany, de igazából olyan mindegy is, hiszen mindegyik szó T/3-ban áll, szóval az igét is úgy kell ragozni.

2022. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm #9! így most már értem. Tudom, hogy mit kell nézni.
2022. márc. 29. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!