Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanul koreaiul, az miért...

Aki tanul koreaiul, az miért teszi? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert pár hónapja engem is magával ragadott a koreai hullám ('Hallyu'), úgy, hogy nem is tudtam ennek a jelenségnek a létezéséről sem. Mindenesetre pár hétig tanultam is.

Figyelt kérdés
Megtanultam a hangul abc-t és valamelyest betekintettem a nyelvtanába (sino-koreai és koreai számok, a toldalékok szerepébe (batchim), az informális és formális beszélgetésbe, és abba, hogy legalább 1800 kínai jelet is meg kéne tanulni hozzá). Aztán arra jutottam, hogy nincs értelme további időt beleölnöm, mert nagyon sok időbe telne mire valamirevaló tudást tudnék felmutatni, továbbá használni se nagyon tudnám. Így felmerült bennem, hogy aki esetleg tanulja, az azon felül, hogy szereti, tudja ezen felül használni is? Dolgozik esetleg a koreai nyelvvel kapcsolatban?

2022. ápr. 11. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Itthon nagyrészt szeretetből tanulják. Nincs olyan, hogy „nincs értelme”, ha élvezed a tanulást, az már önmagában értelem, plusz sose tudhatod, lehet, hogy valamikor lesz alkalmad kijutni Koreába.

Egyébként a net korában nincs olyan, hogy úgyse fogod használni; olvasnivaló, filmek, cikkek, minden van fent, és sokkal jobban megismered a koreai kultúrát, ha érted is a nyelvet, nem csak más nyelvű oldalakról tájékozódsz.

2022. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Anno, még a kpop, illetve kdramak miatt vágtam bele a nyelv tanulásába, amikor még közel sem volt ennyire felkapott egyik sem. Szerettem volna minél több dolgot megérteni fordítás, feliratozás nélkül, így aztán hirtelen felindulásból belekezdtem. Aztán megfogott, és még inkább megszerettem a nyelvet, és a mai napig tanulom, ugyan változó intenzitással, de naponta foglalkozom vele, minimum 20-30 percet (szótanulás, vagy ismétlés, vagy nyelvtan).

Aztán egyre inkább élvezni is kezdtem, valamint egy ponton jöttek az apró, pici, kis sikerélmények, amiknek annál inkább örültem.


Drámák esetén egész sok mindent megértek, kiszúróm a félrefordításokat, de mégis kell a felirat helyenként, mert azért annyira sokat még nem tudok. Olvasni kisebb szösszenetek szoktam, az egyszerűbb, alapabb témákról, de nyárra már kinéztem magamnak Naver-en egy webtoont is. Szóval ilyen helyeken tudom használni a meglévő tudásom, és azt közben fejleszteni.

2022. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!