Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől van az, hogy ha látom a...

Mitől van az, hogy ha látom a német szavakat leírva, akkor tudom, hogy mit jelent. De, ha szóban mondják nem mindig?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 17. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem magyarosan ejtik ki, te meg nem szoktad meg a német kiejtést
2022. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javítanod kellene a német beszédértést.
2022. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értem, hogy ha szótárban letakarom, akkor tudom. De, ha magamtól eszembe jut az egyik szó, akkor nem mindig jut eszembe a magyar megfelelője.
2022. ápr. 17. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó módszerrel tanulsz! Nem a szótárból kell tudni, hanem szlvegekböl, összefüggésekben tanulni. Ha az adott szót mondantabn jegyzed meg, sokkal, de sokkal könnyebb emlékezni rá.

Egy szó önmagában nem használható, csak mondatba bekötve, márcsak azért sem, mert sok szónak több jelentése is van, vagy sok haszonértelmü szó, és ezeket megtanulni csak szövegkörnyezettel együtt lehet rendesen.

2022. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!