Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatok a feliratos...

Tapasztalatok a feliratos filmek/sorozatok kapcsán?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, hogy a nyelvtanulásban rengeteget segítenek a feliratos filmek és sorozatok.

Szeretnék megtanulni angolul, fontos a céljaim elérésében, meg alapjáraton is nagyon érdekel a nyelvtanulás, szeretem az angol nyelvet.

Így én is rávettem magam hogy eredeti angol szinkronnal, magyar feliratos filmeket és sorozatokat nézzek. Találtam is olyan oldalt, és sorozatokat is. Most kezdtem bele. Így eddig az a tapasztalatom, hogy nehezebb mint gondoltam. Nagyon gyorsan beszélnek angolul, elhadarják, és így nem értem mit mondanak. A magyar szöveget se mindig tudom végigolvasni hozzá, de nagyjából értem mi történik. Van hogy elkapok egy-egy angol szót vagy kifejezést és mondjuk azt alapból tudom, van ilyen is. De lehet még ez csak most az elején van így, később majd ha egyre többet nézem és hallom, akkor belejövök, megszokom és többet fogok “kihallani” a szövegből.

Érdekelne, ki hogy van ezzel. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ebben? Hogy megy nektek?

Meg ha tudtok esetleg angol szinkronos sorozatokat akkor írjatok olyat is.



2022. ápr. 17. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elején, aztán sokáig nem is nagyon fejlődtem, mígnem egyszer csak azt vettem észre, hogy értem felirat nélkül is.
2022. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen sokat segítenek, de nem a magyar feliratos filmek. Az segít ha angol a felirat is. Persze vagy nagyon egyszerű filmmel, sorozattal kell kezdeni, vagy olyannal, amit már magyarul láttál és tudod miről szól. Ugyanis szinkronnál nem mindig egyezik meg, mivel kell figyelni a karakterszámra. Ezen kívül ha magyar felirattal nézed végig a feliratra fogsz figyelni.
2022. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az angol szöveg-magyar felirat kombó nem nagyon működik. Akaratlanul is a magyar szöveget fogod olvasni, legfeljebb néha kapot fel a fejed egy-egy angol szóra, ami nem is biztos, hogy pont ott van angolul, mint magyarul, elvégre nem tükörfordításokról van szó. Magyarul simán lehet a mondat végén az, ami angolul az elején van. Ha így lehetne nyelvet tanulni, a szüleim perfekt angolosok lennének már, mert gyakran néznek így dolgokat, ennek ellenére nagyon-nagyon minimális, amit megértenek.

Az angol szöveg-angol felirat viszont jól működik. Az egyetlen probléma az vele, hogy el kell érni kb. egy gyengébb középszintre ahhoz, hogy megértsd. A filmek sorozatok elsősorban a szókincs növelésére, esetleg a kiejtés megtanulására jók. Aki nem tanul mellette rendesen angolul (pl. iskolában, tanfolyamon vagy valami egyéb aktívabb módon), az soha nem fogja jól megtanulni ennyiből. Az segíthet esetleg, ha olyan filmet nézel angolul, angol felirattal, amit már százszor láttál, és úgyis tudod, mit mondanak.

Nekem az angol nyelvű olvasás segített sokat. Nem gyors, ráérsz szótárazni is, ha kell, és tulajdonképpen rá vagy kényszerítve, hogy a leírt szöveget értelmezd, ne pedig az egyéb körülményekből (hangsúly, mimika vagy bármilyen cselekvés egy filmben) következtesd ki, mi is történik éppen. Olvass könyveket, híreket, bármit, ami érdekel. Nekem a fanfiction-olvasás például elképesztően sokat segített (épp rajongtam egy sorozatért...) De akár dalszövegeket is olvasgathatsz, amiket utána nyilván meg is lehet hallgatni, majd megpróbálni értelmezni. Illetve úgy hallottam, hogy a sok (főleg írt) szöveggel rendelkező számítógépes játékok is jók tudnak lenni nyelvtanulás szempontjából. De az angol-magyar filmezés nekem máig nem működik, mert nem tudok egyszerre mindkettőre rendesen figyelni, pedig kimondottan jól beszélek angolul.

2022. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igeen, igazatok van. Ahogy kiírtam a kérdést, pont azután olvastam valahol erről, hogy sokkal eredményesebb ha magyar helyett angol a felirat is. Most kezdtem el nézni így egy filmet (amit már láttam és tudom miről van szó). Egyébként elég jó alap angoltudásom van, az eddigi tanulmányaimnak köszönhetően, így tényleg úgy érzem hogy sokkal többet segít ha angol felirattal nézem. Szinte mindent tisztábban hallok és mivel van egy kis tudásom is, nagyon sokmindent megértek ahogy látom leírva az angol szöveget és összeteszem a hanggal, így hallom is és olvasom is. Sokkal jobb. Úgy érzem ez nagyon sokat fog segíteni hosszútávon.

Tehát igen, nyilván nem egy full ismeretlen filmet vagy sorozatot kell angol felirattal nézni, kezdőként nem sok esély van megérteni a szöveget egy ismeretlen történetben.

3as, megfogadom a tanácsod, fogok angol szövegeket olvasni én is.

Aztán biztos majd én is elérem azt idővel, hogy azt veszem észre felirat nélkül is értek mindent.

2022. ápr. 17. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Azt figyeltem meg én még a filmeknél, hogy sokszor ha fülhallgatóval nézem sokkal jobban értem őket, míg ha nincs fülhallgató sokkal jobban kell koncentrálnom és kevésbé értem. A másik fontos dolog még az ismétlés. Nagyon nagyon hasznos, ha egy részt vagy jelenetet rengetegszer megnézel, így hallod sokszor ugyanazt.
2022. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, én ezt eleve gondoltam hogy érdemesebb fülhallgatóval hallgatni és úgy nézni, sokkal jobban hallod mint nélküle. Így a biztos, szóval én is azzal csinálom.
2022. ápr. 17. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol felirat jobb, mert látod leírva amit mondanak. Ha nem ismersz egy szót, megállítod és megnézed szótárban vagy google translate-ben.

Ehhez kell egy alap nyelvtani tudás, amit könyvekből el tudsz sajátítani.

2022. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, ha van netflixed ahhoz le lehet tölteni language learning reactort. Úgy tudod 2 nyelven is nézni, rá is tudsz menni egyes szavakra, le is tudod tölteni az egész szöveget. (2-es és 5-ös válaszoló vagyok)
2022. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!