Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meg tudok tanulni...

Szerintetek meg tudok tanulni középszinten angolul?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.-es, s évvége fele szeretnék nyelvvizsgázni. Vagyis igazából nem szeretnék, csak hát kellene a pontok, és anyu rávett, h csináljam meg. Viszont annyira hülyeén érzem magam, mert elkezdtem járni egy angol tanárhoz, aki szokott vizsgáztatni BME típusú nyelvizsgánál, mert majd olyat fogok csinálni, de mindig ad házit, pl. levélírás. De nem tudom megcsinálnu egyszeren, mert a suliba szinte nem tanultunk semmit, nem tudok egy értelmes mondatot összehozni angolul. Az ilyen lyukas szöveg sem megy, mert nem tanították meg a különféle szókapcsolatokat, meg az olyanokat, hogy mi után mi jöhet meg hasonlók. Legjobban az angolról magyarra fordítás megy, mert ott lehet szótárt használni.


Szerintetek hogy tanuljak meg normálisan? Mert itt ülök a házi felett, s nem tudok mit kezdeni vele, mert nem értem a szöveget. :S 18/L


2010. szept. 15. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszinte választ akarsz (és gondolom azt...) akkor a leírtak alapján nem sok esélyt látok arra, hogy 8 hónap alatt középszintű nyelvvizsgát tegyél. Persze vannak csodamódszerek (pl. Makara-féle) amivel egyesek nagyon rövid ídő alatt kiváló eredményt érnek el, de ez a ritkább.
2010. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Eleve rossz az a hozzáállás, hogy "az iskolában nem tanítottak meg". Ha ott nem tanítanak meg, akkor meg kell tanulnod magadtól. Ha van pénzed tanárra, akkor egy anglicizmus-gyűjteményre is van. Nyelvtani összefoglalóra is van. Meg eleve a tanár is azért van, hogy elmagyarázza azokat a dolgokat, amiket nem értesz.

Könnyű mindent az iskolára fogni, de nem mentesít a tanulás alól. Már ha tényleg nyelvvizsgát akarsz...


Az angol nyelvvizsgámat én úgy tettem le, hogy három féléven át tanultam az egyetemen (előtte soha) angolt heti kétszer két órában, emellett pedig minden alkalmat megragadtam arra, hogy angolul tanuljak. Itt a net - tiszta angol az egész. Tévé, rádió - szinte minden angolul megy benne. A legszebb az egészben az, hogy ha angolul akarsz tanulni, akkor ingyenes programok garmadája segít ebben. Nem kifogás az, hogy "az iskolában nem tanítottak meg rá". Az életben nagyon sok olyan dologra lesz szükséged, amit az iskolában nem tanítanak, mégis rutinszerűen kell használnod majd.

2010. szept. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért szerintem nagyban számít az, h a suliban hogy tanítják, mert mondjuk nekünk 3 évig volt az angol tanárunk, és nem hazudok ha azt mondom, h semmit nem fejlődtünk, a szókincsünk bővült egy kicsit, mivel minden órán a tankönyvi szövegeket olvastuk, de hogy hogyan alkalmazzuk, azt nem tanították meg.


Tudom, h nem kifogás, itthon is szoktam tanulni, bár elég nehéz, h fogalmam sincs, h mivel kezdjem. Pl. kiírtam az össze igeidők, hátha az segít, de nem, mivel olyan összetett mindegyik. Itthon egyedül max szavakat tudok tanulni, de azzal a nyelvtani részben nem sokra megyek majd.


Van egy csomó nyelvtan könyv itthon, de azokat így magába nem lehet elkezdeni tanulni, azt valahogy magyarázni is kéne:/


De ahova most járok tanárhoz, csak házikat ad meg minden, abból meg nem sokat tanulok, h megpróbálom megcsinálni, de nem tudom és tippelgetek össze-vissza.

2010. szept. 15. 22:39
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy először nem vizsga feladatokat kéne oldatnia veled a tanárnak, hanem átbeszélni az összes nyelvtant és fontosabb szabályokat (az alapoktól a középszinten szükségesekig), és csak azután nekiesni komplett vizsgasoroknak (amin keresztül ugye előbukkannak majd úgyis ismeretlen szavak, apróbb nüansznyi dolgok. De először tényleg az alapokat lenne jó tisztába tenni, bár ezt a tanárnak jobban kéne tudnia....
2010. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
22.41-es vagyok. Egyébként te is szólhatsz a tanárnak, hogy mit szeretnél csinálni az órán, hiszen a szüleid kemény pénzeket fizetnek a munkájáért....
2010. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem voltam még sokszor a tanárnál, azt hiszem 3X, 1. nap feladott egy feladatsort, gondolom, h megnézze, h mit tudok és mit nem. A levelet azóta is csinálom, mostanra befejeztem, de úgy, h megírtam magyarul és megkérdtem oszt. társam, h segítsen angolra lefordítani. A 2. nap átvettük az igeidőket, elmagyarázta melyik hol van ha ábrázolni kell meg ilyenek.


Mondta, h vegyem meg ezt a könyvet:

[link]


Meg is rendeltem, bár még nem érkezett meg. De gondolom ebben is csak feladatok vannak:/

2010. szept. 15. 22:49
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Itt az a kulcs, hogy "vagyis igazából nem szeretnék, csak anyu rávett." Neked kell akarnod, ha akarod,meg tudod csinálni, ha nem akarod, nem. A tanár valószínűleg abból indul ki, hogy őt nyelvvizsga-felkészítésre szerződtették. El kell telnie egy kis időnek, mire ő felméri, hogy mit tudsz, te meg hozzáedződsz a feladatokhoz. Gyakorlással egyre jobban fog menni, persze többet kell tanulni, mint amit a tanár felad. Ahogy már előttem írták: filmek, internet, vehetsz magadnak is megoldókulcsos gyakorlókönyvet, szótározgasd a szövegeket, rendszeresen ismételd a szavakat: a nyelvtanulás - hacsak nem nyelvzseni valaki - rengeteg munkával és időráfordítással jár. De ha olyan témájú szövegekkel, filmekkel foglalkozol, ami érdekel, akkor az nem szenvedés.
2010. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos tényleg ilyenek az iskolák mindent tanítanak csak a lényeget nem. Informatikán is csak ment a táblázat kezelés meg a programozás de mikor a padtársam megkérdezte hogy a te gépeden XP van?- nem tudtam miről beszél.

Aztán mikor lett gépem 1 év alatt 10 szer többet megtanultam mint az iskolában 8 év alatt.


Ha az alapokkal nem vagy tisztában nem sokra mész a könyvel amit megrendeltél .

Itt ha regisztrált át tudod nézni a nyelvtant az alapoktól.

[link]

2010. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

"Most vagyok 12.-es, s évvége fele szeretnék nyelvvizsgázni."


Angolból nulláról középszintre kb. 500 óra eljutni, ez 8 hónapra vetítve napi 2 óra tanulást jelent.


Ha minden nap egy órán át nyelvtant tanulsz és szavakat magolsz, további 1-2 órában pedig angol könyveket olvasol, angol filmeket nézel, angol rádiót hallgatsz, akkor elérhető a középszint akkor is, ha most kezdesz ismerkedni ezzel a nyelvvel.


Bár most már az a baj, hogy valószínűleg undorodsz vagy félsz egy kicsit az angoltól a kudarcok miatt, ezért nem vagy sokkal könnyebb szinten, mintha nullán lennél.


Az igeidőktől különben nem kell félni, meg kell kérdezni, mire valók. Akár a magántanártól, akár az iskolában, akár tőlünk itt :)))


"Szerintetek hogy tanuljak meg normálisan?"


Nagyon sok idő és erőfeszítés kérdése. Ehhez motiváció kell. A probléma nálad a motiváció teljes hiánya, amit el is mondasz (nem akarsz tanulni, csak kell a pluszpont). Iskolában nem lehet megtanulni egy nyelvet, magántanárnál se, nyelvet 90%-ban saját erőfeszítés megtanulni, a magántanár csak arra kell, hogy kijavítson és veszélyes tévedéseket tisztázzon, az iskola pedig az alapokat kell hogy megadja.


Angolul az fog megtanulni, aki használja.


Ha te érdeklődő vagy, azaz érdekel VALAMI (hangsúlyozom: BÁRMI a bulizáson/szexen kívül), akkor egészen biztos, hogy abban, ami érdekel, az angol nyelv számodra hasznos. Ha pl. szereted az irodalmat, akkor az angol irodalom érdekelhet. Ha szereted a filmeket, akkor az angol és amerikai filmek érdekelhetnek. Ha érdekel bármilyen tudomány, akkor erről a legjobb könyvek általában angolul vannak. Szóval bármi érdekel, hamar rájössz, hogy angolul van sok minden a legjobb források között. Akkor beszerzel valamit, ami ÉRDEKEL és CSAK angolul létezik, és egyből van miért fejlesztened az angol nyelvtudásod. Én úgy értem el a gimnazista éveim során a felsőfokú szintet, hogy sohasem kellett leülnöm "nyelvet tanulni", csak mivel angolul olvastam egész délutánokon át (hol történelmet, hol biológiát, hol politikát stb.), mégpedig azért, mert a legújabb és legjobb források mind angolul voltak, egyszerűen hozzászoktam az angolhoz és már olyan természetességgel mozogtam benne, mintha anyanyelvem lenne. Mindez idő és motiváció kérdése. Fel kell fedezned, hogyan motiválhatod magad, mert az, hogy "kell a pontszám", erre nem alkalmas.

2010. szept. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de ha a tanár szintfelmérőt írat, annak az a célja, hogy a TE szinteddel tisztába jöjjön. Tehát ha az osztálytársad megírta neked, akkor a tanár majd abból fog kiindulni, hogy de jó, már ezt mind nem kell elmondania.

Tessék szépen a következő órán eléállni és elmindani neki, hogy ez és ez a helyzet, kezdjétek el az alapoktól, mert te egyáltalán nem tudsz angolul. Valamint ha bármit nem értesz, azonnal szólj és addig magyaráztasd vele, amíg megérted. Csak így tudsz tanulni, különben teljesen felesleges is rabolnotok egymás idejét. Eddig ezek szerint három olyan órán vettél részt vele, aminek semmi, de semmi értelme nem volt.

Partnernek kell lenned, csak akkor fogsz tudni megtanulni. Szóval tessék kicsit felnőtt módon, felelősségteljesen viselkedni. Ha nem érted a házit, csinálj meg belőle annyit, amennyit nem értesz. És szótárazd ki és tanuld meg a kiszótárazott szavakat, ha szókincsed van, az már sokat segít. Ehhez nem kell semmi, csak fenék, ahogy szokták mondani. Csináld meg az ilyen dolgokat egyedül. És a tanárral így csak a valóban bonyolult dolgokkal kell foglalkoznod.


Ha nem baj, elmondanám az én egyik megoldásom, nem pont ugyanerre a dologra, de nagyon hasonló. Projektasszisztensként dolgozom, de soha nem is tanultam még csak hasonló dolgokat sem, mint amit itt kell csinálnom. Nem ritka, hogy ha a főnököm kiad egy feladatot, azzal kezdem, hogy Google, hogy egyáltalán be tudjam azonosítani, miről is van szó. Bonyolult témakörnél könyvtár.

Persze megkérhetném a főnököm is, hogy magyarázza el, mit is akar pontosan, csakhogy ő iszonyú elfoglalt, és az esetek többségében csak annyira van ideje, hogy gyorsan ledarálja nekem, mi a feladat, aztán már rohan is tovább.

Tehát az időnk igen korlátozott (pont mint neked az angoltanárral). Ezért aztán a következőt csinálom: ha sikerül beazonosítani, hogy mit is kell tennem, akkor nekiállok. Megcsinálom belőle, amit tudok. Ha felmerül egy kérdésem, azt leírom egy papírra.

Ha elakadtam a munkában, akkor a leírt kérdéseimre ráguglizok. Ha megtaláltam a megoldást, akkor folytatom a munkát, ellenkező esetben sajnos ott a vége.

Amikor eljutottam addig, ameddig tudtam, akkor beszélek a főnökömmel. Egész pontosan sorban felteszem neki a papírra leírt kérdéseim. Így nagyon gyorsan végig tudunk szaladni rajtuk, pár perc alatt megvan általában.

Ugyanezt tehetnéd te is az angollal. Nekiállsz megcsinálni a tanár által kiadott feladatot, amikor elakadsz, szótárazol, guglizol, megpróbálod megkeresni a könyvben a megoldást. Már csak azért is, mert az ily módon megtalált információkat sokkal könnyebben elraktározza az agyad. Ha valamiben végképp elakadsz, akkor kell a tanárhoz menni.

És a kérdések írása is hasznos. Mindent írj le, ha csak egyszerűen felmerül benned, hogy ezt vagy azt miért így írták a könyvben, azt is.

Így esélyed van a nyelvvizsgára. De a mással íratjuk meg a házit és kamuzunk a tanár előtt dolgot szerintem hagyd abba. Mert akkor csak pénzkidobás az egész.

2010. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!