Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene egy kreatív, angol...

Segítene egy kreatív, angol tudással rendelkező valaki egy elég nehéz mondat magyarításával?

Figyelt kérdés

I see. Lady Godiva doesn't belong on a bicycle, but it's okay to put Napoleon in a Kaplan and McGuire non-wrinkling 250 unión suit!


Két festményről van szó. Az egyik Lady Godivát ábrázolja kerékpáron, ami valaki szerint felér a történelemhamisítással (hisz hol voltak még akkor a kerékpárok)? viszont azt elfogadhatónak tartja, hogy Napóleont ilyen kezeslábasban ábrázolják.


Utánajártam ennek a Kaplan and McGuire union suitsnak, de amint látom, ez fiktív, de mégis mit jelenthet ez a 250 (a cselekmény az 1930-as években zajlik, ha netán valamiféle évszámról volna szó, tehát a 30-as évektől 250 évet visszamenve a múltba).



2022. ápr. 20. 11:27
 1/3 chtt ***** válasza:
100%

A 250 a gyapjúfonal vastagságát jelzi, szerintem simán elhagyható a fordításban. Lehetne pl.:

Értem. Lady Godiva nem való biciklire, de Napóleonra nyugodtan ráadható Kaplan & McGuire nem gyűrődő, gyapjú kezeslábasa.

2022. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valaki egyszer réges-régen azt mondta, hogy


- a union suit-ot 250 evvel ezelőtt vezették be a férfi-nő egyenlőség jegyében. ÉS, ott van egy A is és a suit-nál meg nincsen S a végén.


...ezért voltam elbizonytalanodva.

2022. ápr. 20. 12:40
 3/3 chtt ***** válasza:
100%

Háát, 1888-ban már volt, az biztos. :)

[link]

de a Wiki is az 1800-as évek végére, 1900-as évek elejére teszi:

[link] (ezt biztos te is megtaláltad:)

2022. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!