Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen hibákat vettetek még...

Milyen hibákat vettetek még észre a Gaál Ottó-féle Kreatív Nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Én pl. a spanyolban vettem észre, hogy a 'ser' és 'estar' igéket többször is logikátlanul felcseréli. Pl. ahova 'ser' kellett volna, oda többször is 'estart' rakott.


Ti is észleltetek ilyen hibákat benne? Most nem csak a spanyol érdekel, nekem megvan még a francia, orosz és a német haladó is, de az összes érdekel.



2021. okt. 31. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy felcseréli a sert és az estart? Csak mert azok nem mindig követik a logikát. A feliz mellett pl tipikusan ser szokott állni, még ha az estar az adott esetben logikusabbnak is tűnne.
2021. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pl. "El programa está maravilloso." "A program csodás." Helyesen így hangzana: "El programa es maravilloso:" Ilyenekből több is előfordul benne.


A "ser feliz" és az "estar feliz" között pedig az a különbség, hogy ha pl. azt mondod, hogy "Soy feliz.", akkor boldog ember vagy. De ha azt mondod, hogy "Estoy feliz.", akkor te éppen boldognak érzed magad, nem általánosságban, csak múló állapotként.

2021. okt. 31. 08:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről beszéltem. Hogy akkor is sert használnak előszeretettel a feliz mellett, amikor csak múló állapotként boldogok - van egy pár ilyen kivételes szó, amely használata nem követi az általános, tankönyvekben leírt szabályt. Ser felizt használnak pl, amikor nyer a kedvenc csapatuk - pedig az csak egy múló állapot.
2021. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, de a Kreatív tananyaggal nem is ez a probléma. A fentebb említett példámban pl. az 'estar maravilloso' mást jelent, mint a 'ser maravilloso', Gaál Ottó mégis helytelenül 'estar maravillosot' használ.
2021. okt. 31. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jol hasznalta peldaban estar helyes mivel alkalomra utal es alkalom eseteben estar van,de van igazad abban ser jobb Lenne ha nem alkalmi program lenne.

Sajnos sok nyelvtanar esik mert nem fejlödik csak amit eddig tudod hasznal

2021. okt. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig nem hibás... Ser-rel és estar-ral is lehet mondani, a kettő között egy árnyalatnyi különbség van (venezuelai spanyolt beszélek).


Számomra az eltérés abban rejlik, hogyha azt mondom, hogy "epa, el programa estuvo maravilloso, de pana", akkor az elejétől a végéig minden egyes pillanatát élveztem.

Ha azt mondom, hogy "chamo, el programa fue maravilloso", abban a program egységére gondolva jelentem ki, hogy jó volt, nem konkretizálom, hogy élveztem elejétől a végéig, hanem összességében jó volt.


Ezen kívül a ser/estar igéknél sokszor előjön a nem tapasztalom/tapasztalom különbség is. "La nieve es fría", ez egy általános dolog, nem kell tapasztalni, hogy tudjuk, hogy hideg a hó, míg "la birra está burda de caliente", itt már te magad tapasztaltad meg.

2021. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

németet tanulok most tőle, több hibát felfedeztem.

az a vicc ezzel az ottóval, h. csak középfokú nyelvvizsgái vannak, beszél nemtom rengeteg nyelvet, de nincs felsőfokúja, pedig a módszere szerint könnyű megtanulni.

2021. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Én a német kezdőnél járok, 155. oldal, de van benne hiba. Névelő, szavak sorrendje. Szeretem ezt a könyvet, meg lennék elégedve, de ezek a hibák... Észreveszem, de bosszantó. A lektor ingyen vállalta?? Jó, nem sok, nem jelöltem, mondjuk 10 hibát találtam. De nekem ez nagyon tetszik, megküzdünk egymással, jó értelemben:) Az első lecke valódi küzdelem volt, aludjak-e vagy tanuljam? Átlendültem rajta, azóta máskor alszom. Nekem azért felel meg, mert unos-untalanig gyakoroltat.
2021. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8-astól kérdezem,hogy rendelte-e,tehát az eredeti cuccost vette-e meg,vagy letöltötte-e a netrōl.

Mert az,ami a neten kering,nem ugyanaz,amit kapsz rendelés útján.Elōbbit vmilyen Beata lektorálta,utóbbit egy bizonyos Eva.A neten keringōben én is sok hibát véltem felfedezni,az újban nem igazán tūnt fel,hogy lenne.

2022. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. vok, akkor nekem a netes van, nem rendeltem. Pedig hasznosnak tartom, még így is, hibával, mert rájövök, hogy hibás-e vagy sem. Nekem ez a típusú tanulás jobban tetszik, nagyon jó, hogy tudom ellenőrizni a mondatokat.
2022. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!