Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetem magam...

LxlBialxl kérdése:

Hogyan fejleszthetem magam angol tanulásban?Ami előrébb vinné azt,hogy jobban tudjak angolul.

Figyelt kérdés
Ami előrébb vinné a nyelvtudásomat. Minden lehetőséget megköszönök,saját tapasztalatokra is kíváncsi vagyok,előre is köszönöm a válaszokat

2022. ápr. 20. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz youtube videókat, amire rakd rá az angol nyelvű feliratot. Valamint angol nyelvű tv-csatornákat, szintén úgy, hogy rárakod az angol feliratot.
2022. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írj egy beszélgető cédulát angolul. Kb 5-6 mondatot.

(Eleinte persze valakivel fordíttasd le.)

Ezen röviden bemutatkozol, és leírod, hogy most éppen gyakorolni szeretnéd a nyelvet. Szívesen megmutatod a várost, vagy a környéket, és segítesz eljutni helyekre, amiket keresnek.


Ezzel a papírral aztán menj oda a városban a turistákhoz. Próbáld felolvasni nekik, vagy ha nem megy a kiejtés, akkor eleinte felolvastatni velük.

Vigyél kéziszótárat, és próbáld azzal megértetni magadat.

Jegyzetelj füzetbe. Írj le minél több kérdést, amit feltesznek, (vagy írasd le velük,) és dolgozd ki rájuk a válaszaidat. Így minden alkalommal egyre felkészültebb és kommunikációképesebb leszel.


IGEN, eleinte sokat fogsz bénázni, és tök ciki lesz csak úgy odaállítani idegenek elé. NE AGGÓDJ, a turisták jellemzően nyitott, érdeklődő, kíváncsi emberek, akik szeretnek beszélgetni, új emberekkel ismerkedni, és nyilván értik a szituációt, így ők is sokat segítenek. Nem vizsgáztatnak, nem szívatnak, hanem ők is próbálnak kommunikálni, ezért arra kíváncsiak, hogy mit tudsz.


Rá fogsz jönni egy idő után, hogy jobb, ha a bevezető sorokat (amíg nem tudod fejből, de utána is hogy magabiztosságot adjon,) nem hamar elgyűrődő cetlire hanem kartonra kinyomtatod, és azt befóliázod hogy sokáig ne is koszolódjon. A további kérdéseket, beszélgetésindító sorokat pedig rendszerezheted a füzetben, hogy könnyebben kiigazodj.


Ilyeneket is írhatsz rá, hogy:

- És ön honnan jött? Magyarországon dolgozik, diák, vagy turista? Mióta van nálunk? Hogy tetszik az ország? stb. Vagy:

- Tudok a környéken egy nagyszerű fagylaltozót. Meghívhatlak egy fagyira?

Vagy például pár sort a környék nevezetességeiről.

Vagy ízlés és vérmérséklet szerint bővítheted a sort.


Saját tapasztalat. Csak ez vált be igazán.

Emellett persze olvass sokat, hallgass értelmes szövegű dalokat, keress gyakorlópartnereket, (akikkel együtt is kipróbálhatjátok ezt,) és minél több dolgot angolul csinálj.

2022. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es, aztán majd jön érte a rendőrség, annyi feljelentés lesz ellene. :D
2022. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És milyen alapon jelentik fel? Hogy nyilvános helyen, fényes nappal - beszélgetést kezdeményezett???


Mondom, saját tapasztalatból írtam. A turisták egyből levágják, hogy gyakorolni akarod a nyelvet, és még örülnek is, hogy valaki segíteni akar.


Tipp:

Eleve érdemes azokat kiszúrni, aki térképpel a kezében bizonytalankodik, próbálja az utcanév táblákat kiolvasni... lerí róluk, hogy eltévedtek, vagy keresnek valamit, de ők talán nem voltak elég bátrak, hogy megszólítsanak egy helybelit. Akkor azzal lehet odamenni hozzájuk, hogy:

Can I help you?

Az esetek 90%-ában örülnek és megkönnyebbülnek, és nagyon hálásak hogy megpróbálod.

A többi 10% esetleg azt mondja, hogy kösz nem, boldogulunk magunk is, és akkor nem kell csak azért is rájuk nyomulni. Akkor:

Have a nice day!

És keresel másik turistát. Ennyi.


Olyan marhával soha nem találkoztam, aki emiatt fel akarna jelenteni. :D

2022. ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 es ez nagyon aranyos ötlet. Jókat írtál.
2022. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cubina ***** válasza:

BBC Híreket, sorozatokat, filmeket nézz angolul, nem kell felirat, úgy az elméd jobban koncentrál, és végül a szóösszetételekből meg fogod érteni, hogy mit mondanak.

Youtube-on vannak nagyon kezdőknek oktató videók,

https://www.youtube.com/c/EnglishClass101/videos

Az ő videói nagyon jók, lassan beszél, háromszor is elismétli a szót/mondatot.


Végül pedig keress olyan chatoldalt, ahol angolul beszélnek, exchage is van, te tanítod őt magyarul, ő meg téged cserébe angolul. Ez nagyon jó módszer. Én rengeteget tanultam így és gyorsan. Mikrofonnal is kell beszélgetni, hogy egymás kiejtését ellenőrizni tudjátok. Még barátokat is szerezhetsz így. Nem jut eszembe az oldal neve, nagyon jó fejek vannak ott.

Leírom, ha eszembe jutott.

2022. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!