Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes két nyelvet egyszerre...

Érdemes két nyelvet egyszerre tanulni?Angol rendes nyelvoktató oldalon tanárral, német "csak" a duolingon.

Figyelt kérdés

Üdv a kérdés adott az angolt rendes normális nyelvoktató oldalon nyomom, megyeget .


A németet kiskorom óta akartam tanulni, de nem volt lehetőségem, most hogy kb 1 éve a duolingón van magyarul német kurus elkezdtem. Érdemes igy a kettőt együtt? (németre nem áldoznék pénzt ahhoz van még 1 nyelvkönyv a családból, angolra költöttem, könyvek, portál )


2022. ápr. 24. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Iskolákban is 2 nyelv a kötelező, én 4-et tanultam gimiben, latin, angol, spanyol, magamtól pedig a japánnak álltam neki, soha nem keveredtem bele, valamelyikhez mindig volt elég motivációm és folyamatosan fejlődtem
2022. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyes akkor szerinted érdemes? Nem keveredhetek bele? (megint irnám a fő az angol, arra áldoztam pénzt stb) de ha ezt a duós lehetőséget meg kihagynám, szerintem megbánnám. Félek, hogy bele fogok a kettőbe keveredni.
2022. ápr. 24. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia! én jelenleg is több nyelvet tanulok egyszerre, szóval teljesen lehetséges, viszont érdemes beosztani melyik nap melyiket tanulod hogy biztosan ne keveredj bele. németből is valamilyen könyvet ajánlok vagy más alkalmazást keress mert a duolingo nem ér semmit hosszú távon.
2022. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 Az angolt délelőtt gyakorlom a németet du, nekem egyenlőre megfelel a duo azt mondják ad egy erős alapot, ami után tovább léphetek. Mivel az angol fontosabb (hiába nem azt szeretem jobban tudjuk világnyelv) azt délelőtt szoktam mikor még friss az agyam. köszi
2022. ápr. 26. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehetséges. Én is több nyelvet tanulok egyszerre, és sose volt problémám velük
2022. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!