Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan forditanád (részletek...

Hogyan forditanád (részletek alól) How do you do?

Figyelt kérdés

Egy nő összefut 2 exével (akik haverok) és nagyon formális hangnemben elhangzik ez négyszer (kérdésre kérdéssel mindkettővel)?

Örvendeket akkor mondunk, mikor bemutatkozunk, ez itt nem érvényes.



2022. ápr. 26. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
How do you do nem formális. Egyszerűen Hogy vagy? esetleg Hogyan érzed magad? vagy Mi a helyzet veled? Islyesmi.
2022. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát, nem tudom, ez a szituáció mennyire kitalált, mert a How do you do? kifejezést formális bemutatkozáskor szokták használni, bár a Nice to meet you vagy a Pleased to meet you ma már sokkal-sokkal gyakoribb helyette.

Persze, a fenti szituációban is elképzelhető humorforrásként, én itt a távolságtartó Üdvözlöm! / Üdvözletem! kifejezést használnám, mintha sosem találkoztak volna még.

2022. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A How do you do? bizonyos nyelvjárásban a "Szia" szinonimája. Nem várnak rá választ, nem igazi kérdés.
2022. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

how-do-you-do

noun

a greeting.

INFORMAL

an awkward, messy, or annoying situation.

"a fine how-do-you-do that would be!"

2022. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!