Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsga felkészítő...

Milyen nyelvvizsga felkészítő könyveket ajánlotok C2-es nemzetközi angol nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

IELTS és CAE C1-em már van, de szeretném a C2-t is megcsinálni az előbbi kettőből, de még TOEFL-ből is (és ECL-en is gondolkodom).

Az összesre írhattok könyveket, vagy felkészítő tananyagokat, amiket Magyarországon is be lehet szerezni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 28. 00:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én TOEFL-re csak simán a netes anyagokból készültem, az ets.org-on vannak hivatalos segédanyagok, illetve 1000 másik nem hivatalos mindenfelé.


Amúgy ha nem haragszol megkérdezném: neked tényleg szüksèged van mindegyik vizsgára ezekből? Az IELTS és a TOEFL is èrvényességét veszti 2 év után ráadàsul a legtöbb helyen ezeket kb. egymàs ekvivalenseként fogadják el... tényleg csak kíváncsisàg

2022. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami a Cambridge C2 vizsgát (CPE) illeti, most a hivatalos felkészülési anyag az az

[link]

Előző kiadása valamivel, de nem sokkal olcsóbb az antikvarium.hu-n, de azóta változott a vizsga valamennyit.

Azonban szerintem tökmindegy, hogy az utolsó 20 év melyik könyvéből készül az ember, mert:

- ezek a könyvek végigvisznek a nyelvtani tudnivalókon, az nem változott nagyot, és mindegyik szerző mást emel ki, és

- a vizsgán szembejövő feladatokat gyakoroltatják, de hát mindegyik könyvben más van.

A gyakorló feladatok meg, jellegüket tekintve, nem oktatnak, csak szemléltetnek. Van, ami a szókincset vizslatja, de amelyik könyvben a feleletválasztós tesztben ez a négy szerepel, hogy perform/play/act/conduct, és épp nem tudtad, de utánanézel, akkor pont ezen négyből az egyiket fogod tudni, és csillagászatian kicsi az esély, hogy pont arra az egyre utaló kérdés lesz, amikor majd vizsgázol. Szóval erre csak azt lehetne mondani felkészülésnek, hogy olvassál, satöbbi. Más részüket meg én burkolt intelligenciatesztnek hívom. Azoknál a feleletválasztós nem az, hogy sót kért a teájába vagy cukrot, hanem esetleg olyan, ami egy komolyabb gondolati soron át megválaszolható, mivel azt mondta, hogy, ebből arra lehet következtetni, hogy, és összevetve azzal, ami... Ezekhez meg az elmét kell csiszolni.

Régebbi anyag meg annyi van a neten, hogy csak na. Mondjuk a scribd-en. Ezeknek a régebbieknek a használatához csak a vizsgaközpont oldalán megtalálható prospektus kell, hogy most éppen miből áll a vizsga.


Hát, ha ezeket a dolgokat még nem ismerted.

A többi vizsga engem nem érdekel.

2022. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez egy jó példa a burkolt intelligenciateszt dologra:

Szöveg:

The media's obsession with beauty, wealth and fame blights every issue it touches, but none more so than green issues. There is an inherent conflict between the aspirational lifestyle journalism that makes readers feel better about themselves and sells country-style kitchens to those who can afford them, and the central demand of environmentalism - that we should consume less.'None of these changes represents a sacrifice,' Goldsmith tells us. 'Being more conscientious isn't about giving up things.' But it is if, like her, you own more than one home when others have none. Uncomfortable as this is for both the media and its advertisers, giving things up is an essential component of going green. A section on ethical shopping in Goldsmith's book advises us to buy organic, buy seasonal, buy local, buy sustainable, buy recycled. But it says nothing about buying less.

Hozzá tartozó kérdés:

The writer disagrees with Sheherazade Goldsmith on

A how people will react to being told how to run their lives.

B how the media can best promote the concept of ethical shopping.

C the need for the media to get involved in environmental matters.

D the need for people to make sacrifices.

2022. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem Ecl nyelvvizsgából nem is lehet c2-őt tenni. Azaz a honlapjukon csak c1-ig mutatja.
2022. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Thunderfairy ***** válasza:
56%
Ha C2 a cél akkor tessék pár évre kiköltözni angliába például. Nekem régen az alapfokú tanfolyamon úgy mondták hogy itthoni nyelvtanuló, bár internetet nem hiszem hogy belekalkuláltak, max. C1-re tud megtanulni. De lehet hogy internetes filmnézéssel, cikkek olvasásával sikerűlni fog. Próbáld meg, sok sikert.
2022. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem régen az alapfokú tanfolyamon úgy mondták hogy itthoni nyelvtanuló, bár internetet nem hiszem hogy belekalkuláltak, max. C1-re tud megtanulni."

Kérd vissza a tanfolyam díját...

2022. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#3 A 'C' a helyes válasz?
2022. aug. 21. 22:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, április végén töltöttem fel, és semmi feleslegeset nem tartok észben, fogalma sincs róla, hogy honnan vettem (mivel tucatszámra vannak proficiency anyagaim). Vizsgán sem tudod, hogy jól döntöttél-e.
2022. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#7, egyébként nem.

(Megtaláltam közben. Bár a neten keresve, ott mondjuk te is megtalálhattad volna.)

2022. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha szabad megkérdeznem miért kell neked C2 nyelvvizsga?


Itthon nem fogadják el csak a C1-et. Ha meg külföldre szeretnél menni ők kiírják, hogy melyiket várják el, így felesleges mind a kettőt megírni.

2022. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!