Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavitanád nekem ezt a mondatot?

Kijavitanád nekem ezt a mondatot?

Figyelt kérdés

I always remember that our play was written on a never-to-be-forgotten

diet of frankfurters.


Sose felejtem el, hogy darabunk (színdarab, ami azóta híres lett) egy örökké emlékezetes frankfurtis étrenden íródott. vagy értend ideje alatt? és frankfurtis, nem pedig frankfurti, ugye?

Vagyis akkoriban nem futottam másra, csak frankfurtira.



2022. máj. 3. 14:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
No meg született vagy íródott?
2022. máj. 3. 14:10
 2/19 A kérdező kommentje:
chtt?
2022. máj. 3. 18:04
 3/19 chtt ***** válasza:
100%

Szerintem ne engem kérdezz, én még az ómagyart beszélem. :)

#3., A diet étrendet és persze diétát is jelent, és nem az étlapon írták, hanem csak virslit ettek vala, amikor írták, mert nem telt másra.


Ha "sosem felejtem el", jó az "örökké emlékezetes" (=feledhetetlen:) - ha feledhetetlen, akkor lehet, mindig emlékezni fogok arra, hogy a drámánk egy feledhetetlen (frankfurti) virslis étrend idején született.

(És attól függően, mennyire bánhatsz szabadon a szöveggel, akár teljesen fel lehet robbantani, mivel ez így is, úgy is furának tűnik... nekem:)))

2022. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De a frankfurtert nem elég simán frankfurtinak fordítani?
2022. máj. 3. 20:43
 5/19 chtt ***** válasza:
100%
Biztos elég, de nekem a világon semmit nem mond, hogy frankfurti, illetve elsőre véletlenül sem a virsli jutna eszembe, hanem pl. Franfurtból származó valaki/valami, illetve mivel étrend, valami különleges (diéta:), és jól rákeresnék, mi lehet az... Ellenben, ha azt olvasom, hogy folyton virslit zabáltunk, mert másra nem tellett, egyből tudom mi, mettől és meddig... - ne feledd, igazi őskövület vagyok. :D
2022. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én általában guglin csekkolom az ilyesmit. Ha kiad olya szövegeket, ahol csak frankfurtit ír Persze, lehet 80 évvel ezelőtti nyelvezetű sz9veghez nem illik... Fene tudja,
2022. máj. 3. 21:07
 7/19 chtt ***** válasza:
100%

Vagy jobban illik, csak frankfurter néven... tényleg a fenyő se tudja.

[link]

2022. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
mindig emlékezni fogok arra, hogy a színdarabunk feledhetetlen virslis evések idején született.
2022. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

… feledhetetlen virslis evések közepette született.

2022. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Chtt, Legyszives tartsd meg az omagyaros magyar beszedet. Az ertheto, ez az ujmagyar so cool fele angol fele magyar meg jobban lebutitja a nepet. Majmoljak tiszta rohejesen.
2022. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!