Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol leveleknél hogyan kell...

Angol leveleknél hogyan kell a megszólítást, elköszönést írni?

Figyelt kérdés
Holnap írok emelt angol érettségit, és bár 5-ös vagyok angolból évek óta úgy hogy egy percet nem tanultam, épp ezért kicsit bajban vagyok ezzel, hogy baráti/hivatalos levélnél hogyan kell a megszólítást és az elköszönést írni. Valaki tudna segíteni?
2022. máj. 4. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hivatalosnál

Dear Mr .....


Kind regards, vagy nagyon formális levélnél yours sincerely


De guglizz rá.. tele van a net mintalevelekkel...

2022. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Dear Mr/Mrs. vagy Dear Madam/Sir,


Elkoszoneskor pedig:


Yours Sincerely, vagy Best regards/Kind regards,


(baratinal pedig Dear (baratod neve),

es elkoszoneshez: pl Love, (te neved) vagy See you soon, (te neved)

2022. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2022. máj. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

3: én is azt ajánlottam neki az 1-ben...


Aki EMELT angolra megy, csodálkozom, hogy itt a GYK-n érdeklődik egy nappal az érettségi előtt ... :))))

2022. máj. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4 Hát két fajta ember van, az egyik aki azért megy emelt angolra, mert gimnázium alatt szét tanulja a belét angolból és vért izzad, és úgy érzi lett egy megfelelő tudása amivel emeltezhet, illetve van a másik fajta, aki alapból tanulás nélkül felépített egy olyan tudást, amivel a középszint már túl könnyű neki. Na a második vagyok én, a középszintű érettségi feladatlapokat gond nélkül írtam meg pár hibával.


Egyébként nagyon jól megírtam a mai érettségit, reálisan nézve 80-90 pont simán meglesz szerintem. Így, hogy a GYK-n érdeklődtem egy nappal előtte :)

2022. máj. 5. 13:41
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen, a zsenik.... :)))))
2022. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo, gratula.


“ aki alapból tanulás nélkül felépített egy olyan tudást, amivel a középszint már túl könnyű neki.”


Iskolai anyagot lehet, hogy konnyunek veled, de menj ki a mindennapos eletbe kiprobalni az emelt szintu tudasod, aztan majd meglatod.

2022. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De hiszen meg sem tudod az iskolai anyagot, hiszen kerdezned kellett.
2022. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most az érettségi megírásáról volt szó, nem arról, hogy a való életben mennyit ér a tudásom.


#8 Hűha, meg kellett kérdeznem, hogy hogyan kell levélben elköszönni, az egész 4 éves anyagból..

2022. máj. 5. 13:59
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
9: azért furcsa, mert ez kb. középszinten is elsős anyag....
2022. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!