Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 szóbelin hogy vannak...

Angol B2 szóbelin hogy vannak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Ugye vannak a tételek / témakörök, ilyen hogy otthon, tanulás, közlekedés stb. Ezeknél mennyire írják körül, hogy miről kell beszélnem? Beszélhetek bármiről, ami eszembe jut ezekkel kapcsolatban? Vonhatnak le azért pontot, mert pl. a saját a lakhelyemről beszéltem, de inkább általánosságokról kellett volna?

Van kidolgozási idő, vagy egyből mondanom kell, ahogy megkaptam a témát?

Bele szoktak kérdezni, vagy hagyják, hogy végigmondjam?



2022. máj. 6. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Többféle nyelvvizsga van, attól függ melsikre mész. Én Ecl-en voltam, ott van egy nagy témakör megasva és 3 alpont. És a bizsgán csak az alpontot húztam nem az egészet. (Tehát nem azt húztam, hogy sport és szabadiső, hanem azt, hogy téli sport.) Màs nyelvvizsgával nincs tapasztalatom, de nem egységes ez.
2022. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó hogy mondod, elfelejtettem írni, hogy én origót csinálok.
2022. máj. 6. 11:18
 3/5 A kérdező kommentje:
És neked amúgy volt időd kidolgozni?
2022. máj. 6. 11:19
 4/5 Papucs112 válasza:
Nekem euroexam-em van, szóbelin párban voltunk, a szituációt azonnal kellett mondani, de a többire volt előtte azt hiszem negyed/fél óra kidolgozás. Akkor szoktak beleszólni ha nagyon elakadsz, és a lényeg az hogy folyamatosan beszélj, az mindegy hogy a témán belül miről (érdemes arról amiről tudsz). Ha elakadsz és utána magadtól tudod folytatni azt eléggé értékelik.
2022. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, én erre màr nem dolgoztam ki, csak egy vàzlatot írtam, hogy kb mikről akarok beszélni és cikkeket olvastam, videókat néztem az összes témában, hogy mindegyikről legyen valami ismeretem. (Ez független a típustól, màr mindet így csinàlnám.)


Origón én olasz felsőfokon voltam, ott mutattak egy képet, de nem volt odaírva, melyik tétel. Mondtam róla mindent, ami eszembe jutott, de nem kötöttem konkrét tételhez. Gondolom a középfok is ilyen lehet. A vizsgàztatók jobban szeretik ha a vizsgàzó természetesen beszél, akàr eltér egy kicsit, mint azt hogy egy előre bemagolt tételt akar felmondani. A nyelvtudàst és nem a magolóképességet értékelik.

2022. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!