Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga érdemes?

ECL nyelvvizsga érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Franciából tervezek letenni nyelvvizsgát B2-es szinten. Tudom van Origo, Bme, def 2, de ott kérnek fordítást is és nyelvhelyességet, aminek nem igazán örülnék mert nehezebb. Románból raktam ECL-t és azzal számoltam be a pontjaimat C1-essel. Viszont jó lenne egy B2 francia a mesterképzés felvételihez. Az ECL csak szövegértés, íráskészség és hallás utániból áll a szóbeli mellett. És azt Európában mindenhol elfogadják. De nem tudom mennyire erős az, vagy mennyire nehéz. Van valakinek tapasztalata róla, vagy a fent említettek közül tapasztalata van?



2022. máj. 15. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem franciából voltam, hanem angolból, de remélem nem gond, hogy válaszolok. Az általános tapasztalat az (vagyis az enyém és a vélemények szerint, amiket eddigi életemben hallottam/olvastam), hogy az olvasott szövegértés könnyű, a fogalmazás az attól függ, hogy a témához hozzá tudsz-e szólni (a szóbelinél szintén, de nem szívatnak), nyilván az is, hogy helyes legyen, de könnyebb úgy írni, hogy tudod mit írj. A legnehezebb része az a hallott szövegértés. Nem is a nyelvi nehézség miatt, hanem sokszor rettenetes a háttérzaj a felvételeken vagy motyognak. De ha románból már tettél, akkor gondolom ezek nem újdonságok.
2022. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!