Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon tanít valaki...

Magyarországon tanít valaki svájci németet akár magántanár, akár iskola?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egyszerűbb egyből azt megtanulni mint a sima németet és azt már tudva a svájcit

2022. máj. 15. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a sima német? Egyébként marhaság, hogy egyszerűbb a dialektus. A hochdeutschot minden németnyelvű érti, és ha benne élsz évek óta, előbb-utóbb megérted a tájszólásokat is. Persze ez nem igaz a platt deutschra, ami minden északi szigeten más, sőt a franciával kevert svájcira sem.


Tanulj hochdeutschot, a dialektust megtanulod ott ahol élsz huzamosabb ideig.

2022. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek!
2022. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És melyik dialektre gondoltál, csak mert szinte minden városban máshogy beszélnek. Amúgy nem nehéz megtanulni ha van egy minimum középfokú német nyelvtudásod és olyan környezetben vagy ahol dialektet beszélnek csak. Egy idő után rááll a füled. De Magyarországon nem fogod tudni megtanulni.
2022. máj. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Így van!

Hasonlót éltem át anno Bécsben. Igaz, az ottani Dialekt nem annyira más, mint a svájci.... elég jó nyelvtudással mentem ki az egyetemre, tehát megértési problémám egyáltalán nem volt. Aztán kb. egy év alatt már én is wiener Dialektet beszéltem... :) Rááll az ember füle, és óhatatlanul is idomul, utánozza a többieket.


De visszatérve a svájcira: az iskolában ott is hochdeutsch-ot tanulnak. Tehát semmi értelme "svájciul" tanulni itthon.

2022. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!