Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a leghatékonyabb módja egy...

Mi a leghatékonyabb módja egy idegennyelv elsajátításának?

Figyelt kérdés
Jelen esetben a francia nyelvre gondolok. Az anyanyelven és/vagy felirattal történő film/sorozat nézésen kívül más technikák is érdekelnének, amelyekkel gyorsan és hatékonyan tudnék tanulni.

2022. máj. 24. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

mi a bámnatnak akarsz zéró nyelvtudással filmet nézni, szerinted mit értenél meg belőle? még semmit.


erwin tschirner: francia zókincs

vida enikő: francia nyelvtan 222 pontban

karakai imre: francia nyelvtan magyaroknak


tehát szókincs+ nyelvtan, ezzel kezdj és ha már középfokú felé tartasz, akkor filmezhetsz, de megnyugtatlak, akkor is sok minden lesz, amit nem értesz.


francia nyelvű újságokat olvass, azzal többre mész.


ha filmezel, annyi, h. szokod a nyelv kiejtését, de ehhez célorientált kiejtési gyakorlatok kellenek, nem film, ahol sok a szleng, gyorsan beszélnek stb.

2022. máj. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell szeretni egy olyanba, aki csak franciául tud, magyarul egyáltalán nem.
2022. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 franciasrac ***** válasza:
100%

A beszélgetés :)

Nekem nagyon segített magyarul tanulni, biztos fordítva is működhet, tehát szívesen segítenék ha érdekel

2022. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Hármas, valld be, hogy szerelem is volt a dologban. :D
2022. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 franciasrac ***** válasza:
100%

4) Nem 😂

Csak érdekből :)

2022. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Az a gond a nyelvtanulással, hogy a magyar oktatási rendszer nagyon a nyelvtanra akar összpontosítani...felesleges....csak összezavar.

minél többet kellene hallgatni a nyelvet és gyakorolni, beszélni.

Na de ugye általában nincs kivel...

Én amúgy találtam egy jó nyelvtanulási lehetőséget ami nekem bejött.

Havonta 12-13 ezret fizetek érte már másfél éve, nekem bevált.

[link]

Egy évben kétszer van csatlakozási lehetőség.

Ha tag leszel, akkor ami a legjobb hogy van egy 0-24 órás zoom szoba ami az akadémiához tartozik és ez tök jó , mert így van lehetőséged gyakorolni a nyelvet az akadémiához tartozó emberekkel ahányszor csak szeretnék, bármikor...:)

Amúgy tök jó, mert így csomó idegen kultúrával is megismerkedhetsz, szerintem nagyon izgalmas.

Vannak francia nyelvű oktatók vagy ne tudom minek nevezzem őket, akikkel van lehetőség szinte minden nap valamilyen réunon-hoz csatlakozni, aminek mindig van egy adott témája, nyilván egy kisebb csoportban.

Ha nincs erre most pénzed, akkor viszont javaslom ennek a youtube csatornáját...egy csomó ingyen tartalom van fenn, de ezen a weboldaon találsz egy csomó ingyen podcastot is..;)

És ez az akadémia kifejezetten arra épül, hogy minél többet hallgasd , és minél többet gyakorolj.

Hát én ennyit tudok neked javasolni..:)

Szerintem hasznos...nekem hasznos.

2022. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!