Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van aki nem kapja most meg a...

Van aki nem kapja most meg a diplomáját nyelvvizsga miatt?

Figyelt kérdés

Van még valaki aki nem kapja most meg a diplomáját a nyelvvizsga hiánya miatt?

Nekünk egy felsőfokú kell+egy 2.nyelvből szakmai közép.

A gimiben megcsináltam már az angol felsőfokút viszont mi 2.nyelvet nem fanultunk.

Az egyetem azt ígérte hogy lehst menni 2.nyelvre és 0-ról szakmai középig eljutunk a 3.év végére.

Nos ez a valóságban úgy nézett ki,hogy 2.évben jött a covid és mivel egy 60as nyelvtanárunk volt,nem tartotta meg az órákat,egyáltalán nem értett a teamshez és semmihez.

Mire visszatérhettünk az egyetemen személyes oktatásra, abszolváltunk.

Végig gyakornokoskodtam egy jó cégnél és fel is vettek főállásba abszolválás után,viszont nem tudom megtartanak e most,hogy a diplomát nem kapom kézhez.....

Az a terv, hogy 2023 májisáig felkészülök valami intenzív nyelvtanfolyammal a nyelvvizsgára és akkor elmegyek rá. Csak a cég nem biztos hogy szeretne addig várni rám,mivel előléptetni diploma nélkül nem tudak, és a cég mentalitása az,hogy aki nem fejlődik,az mehet...

Valaki járt még így? Csak én lettem emiatt teljesen depis?:(



2022. máj. 30. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem lehetne bevasalni az egyetemen? eleg ciki hogy nem adtak masik tanart, meg ugye az is hogy a tanar nem halad a korral. lehet jonni hogy jaj 60 eves, es? anyam is majdnem 60 eves altalanos iskolai tanito, meg kellett tanulnia kezeni az okostablat, mert elvaras volt. meg is tanulta, pedig azelott koze nem volt a szamitogepekhez, azt se tudta hogy kell bekapcsolni.

szerintem az egyetemhez menj hogy valamit csinaljanak mert ez nem allapot.

2022. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom. :/ szerintem ők pint lesz@rják... semmiben nem segítőkész az egyetem,ez főleg nem fogja őket érdekelni.

Azóta már elment ez a tanár (pont idén).

2022. máj. 30. 17:10
 3/14 anonim ***** válasza:
sajnalom hogy igy jartal :( milyen nyelvbol tervezed csinalni a szakmait?
2022. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
igen, elég sokan lesznek, keress rá a nyelvvizsga kulcsszóra, büszke sorstársaid többtucat kérdésben nyivákolnak miatta hónapok óta... engem meg mindig meglep, hogy felnőtt emberek nem tesznek semmit azért, hogy nekik jó legyen, és csak sírnak, hogy a suli meg a tanítónéni nem oldotta meg helyettük a problémáikat. (két éves sztori a kovihisztike, de gondolom két év alatt meg se fordult a fejedben, hogy nem várni kéne bambán, hogy szádba repüljön az a sült galamb, hanem csinálni valamit, ugye?)
2022. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó,igazán nagy seggfej vagy!

Gondoltam nem adnék ki több százezret nyelvtanfolyamra,ha a suliban azt ígérték,megtanítanak. Különben a "kovidhisztike"(amiben elveszítettem a nagypapámat btw) alatt csak online nyelvtanfolyamok voltak,gondoltam hogy nem szeretnék úgy járni mint az egyetemen...

Most fogok záróvizsgázni,és utána tenni valamit,ahogy írod. Nem kiosztásra volt szükségem,ahogy a kérdésemben is szerepel.

2022. máj. 30. 17:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból, de ezt ott és akkor kellett volna az egyetemnek jelezni, hogy nem működik a nyelvoktatás, pedig kellene. Újabb nyelvvizsga-amnesztiában reménykedtetek, vagy micsoda, hogy 2 évig ültetek csendben és nem szóltatok?
2022. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jeleztük egy másik tanárnak,de semmi nem történt. Illetve lehet,hogy emiatt küldték most el. Nem tudom.

De akkor semmi sem változott.

2022. máj. 30. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem se. A nyelvtanulás a gazdagok kiváltsága, a szegény meg szív a szár tanárokkal, tapasztalat...
2022. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Amúgy igen,ha már penzről beszélünk, Legalább tennék ingyenessé a nyelvvizsgát,ha már kötelező...

Más országban nem kell nyelvvizsga a diplomához, mégis sok ingyenes nyelvtanfolyam van.

Nem én találtam ki, élnek rokonaink skandináv területen,ők mondták.

2022. máj. 30. 20:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jeleznem a munkahelyeden, hogy mi a szitu. Ha igazan meg akarnak tartani es te maradni is akarsz, hatha felajanljak, hogy fizetik a nyelvtanulasod es a vizsgad is. Kulfoldon ez sok helyen igy van.

Ird Le irasban a szitut, ird le, hogy te maradnal, ird le az altalad megadott vizsgaletete majus 2023 hataridot, sot azt is, hogy milyen anyagi/szellemi stb. segitseget tudnanak adni a sikeres nuelvtanulas es vizsgaletetehehez.

Peldaul evi 5 fizetett nap “tanulasi napokat “.

Ha nem kersz, nem kapsz semmit.

Sot, a ceg ertekelni fogja a tervezesedet, proaktiv hozzaallasod.

2022. máj. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!