Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sorozatokból hogy lehet a...

Sorozatokból hogy lehet a legjobban nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Angol szinkron és felirat

Vagy magyar szinkron angol felirat, vagy ez fordítva?


2022. jún. 5. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Angol szinkron, angol felirat. Amikor nem értesz egy szót vagy kifejezést megállítod és kiszótárazod. Szánsz rá időt hogy megtanuld a kigyűjtött szavakat, majd másnap újra megnézed ugyanazt a részt.

Anno én angolul olvasgattam és ugyanezzel a módszerrel tanultam meg rengeteg kifejezést.

2022. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csakis angol-angol. Ha valami magyarul van, akkor arra fogsz figyelni, nem a nyelvtanulásra.
2022. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ugyis hatásos lehet,h nem forditgatom a szavakat?
2022. jún. 5. 14:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nekünk annó gimiben mindig azt mondta a tanárunk, hogy ha nem értesz egy szót, olvass tovább, majd kiderül, miről van szó. Nagyon ritkán szótáraztunk ki bármit is.
2022. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
#3 Ha nem tudod pontosan mit jelent a szó akkor hogyan akarod megtanulni? Ne várd már, hogy az öledbe hullik a nyelvtudás, tenni is kéne érte :)
2022. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én se szótáraztam, csak ha nagyon nagyon muszáj volt (pl Dr. House-ban sok orvosi kifejezés). Mondjuk én középfokról indultam amikor filmezni kezdtem.

Eleinte angol szinkron - angol felirat, aztán amilyen hamar csak lehetett felirat nélkül. Ha valamit nagyon nem értek, bekapcsolom a feliratot, de ez ritka. Utána rögtön ki is kapcsolom mert idegesít.

Tegyük hozzá, mellé rengeteget olvastam is, Kindle-n van beépített szótár, ott megnéztem amit nem ismertem.

2022. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nekünk annó gimiben mindig azt mondta a tanárunk"

És mire jutott az osztályotok az angolt tekintve?

2022. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felsőfokú nyelvvizsgáig jutott mindenki, lévén kéttannyelvű osztály. Nyilván ez kezdőknél nem működik, de nagyon korán ez lett az alapelv, amikor még max középfokon állt mindenki.
2022. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja! Mint amikor a tornaszertárból kigördített súlyról mondja a testnevelő, hogy volt már, aki felemelte, csak azt felejti el először elmondani, hogy Schwarzenegger látogatta meg 1973-ban az iskolát. :D Kéttannyelvű tanítás esetén annyira intenzív az idegen nyelv jelenléte, hogy tökmindegy, hogy néz-e az ember még néha ostoba sorozatokat. Ami legfeljebb rongálja a tizenéves agyát, nem pedig cizellálja.
2022. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!