Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben azt a...

Az angol nyelvben azt a drámai kérdést, hogy "Meg fogok halni? ", úgy fejezzük ki, hogy "Am I going to die"?

Figyelt kérdés

Megnéztem a "Ha eljön Joe Black" eredeti szövegében azt a jelenetet, mikor a főhős (Anthony Hopkins) találkozik a Halállal (Brad Pitt).


És Hopkins azt mondja, hogy "Am I going to die? " - ami ha jól értem azt jelenti, hogy "Megyek a halálba?"


Az angol nyelv így fejezi ki ezt a gondolatot, vagy ezen kívül van más mód is?


2022. jún. 7. 23:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy máshogy is lehet ezt mondani, vagy ezt az egyetlen kifejezést ismeri az angol?
2022. jún. 7. 23:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A going to szerkezet azt fejezi ki, hogy valami a jövőben nagy bizonyossággal be fog következni. Vagy azért mert elkerülhetetlen, vagy azért mert eldöntött tény. Pl.

We are going to renovate our house next year. – Jövőre felújítjuk a házunkat.

2022. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

"Am I going to die? " - ami ha jól értem azt jelenti, hogy "Megyek a halálba?"


Ilyen oda-vissza tukorforditassal soha nem fogsz megtanulni angolul.

2022. jún. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár még azt is jelenthetné, ahogy fordítod, de nem ezt jelenti. A „going to” szerkezet itt a jövő idő szerkezete. Másként megfogalmazva;


„Am I going to die?” = „Will I die?”


Bár az egyenlőség nem teljes a kettő között. Ahogy a #2-es leírta, a „going to” szerkezet azt hivatott nyomatékosítani, hogy egy betervezett dologról van szó, vagy legalábbis előre láthatóan megvalósuló dologról, míg a „will” úgy általánosan beszél a jövőről, vagy olyan esetekben használjuk, ahol nem fontos nyomatékosítani a bizonyosságot. Például a „holnap csütörtök lesz” mondathoz teljesen felesleges a „going to”.


A konkrét példánál, amikor a halállal beszélget, akkor joggal merül fel, hogy a közeljövőben meg fog halni. A „Will I die?” egy eléggé súlytalan mondat lenne (annak fényében pláne, hogy mindenki meghal egyszer).

2022. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudtam, hogy a "going to" kifejezést úgy kell értelmezni, ahogyan írtátok.

2022. jún. 8. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Az angoltanulást nemhiába az igeidőkkel kezdik. Nem bonyolult a használatuk, csak az hogy mikor melyiket kell használni, de kis gyakorlással az is berögzül.
2022. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!