Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek még ma is müködik...

Romanov8 kérdése:

Szerintetek még ma is müködik nyelvvizsga maffia? Még ma is lehet pénzért nyelvtudást venni??

Figyelt kérdés

Ma futottam bele egy cikkbe, hogy a még 2013-ban lebukott nyelvtanár aki pénzért nyelvvizsga bizonyitványhoz segitette a fizetö embereket nem kapott börtönbüntetést.


Szerintetek ma is müködhet ilyen? Hogy plusz pénzért eredeti nyelvvizsga bizonyitványt szerezhetnek??


Szerintem ez nagyon inkorrekt azokkal szemben, akik tanultak azért a bizonyitványért. Mások meg csak ugy "megveszik" a vizsgát és ugyan olyan értékü nyelvvizsgája van mint nekem vagy bárkinek.

Szerintetek ma is müködhet még ilyen? Vagy már azért megszünt ez?



2022. jún. 8. 01:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%

De mi értelme a hamis nyelvvizsga papirnak, ha úgysem tudják használni semmire???


Tegyük fel, hogy felhasználja valaki az egyetemi felvételihez. Na most, úgy tudom, hogy japán szakon a tankönyv angol... Szóval a hamis nyelvvizsgás nem fog tudni tanulni, mert nem tud angolul.


Tegyük fel, hogy felhasználja munkához. Csakhogy ha egy munkához angol nyelvtudást kérnek, akkor úgyis lebukik meló közben, hogy nem beszél angolul.


Akkor mit tud kezdeni a hamis nyelvvizsgával!? Semmit, ráadásul bűncselekmény is, amit csinál, okirathamisítás

2022. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11: Ahogy a 3-ban írtam. Van olyan állás, ahol pótlék jár érte, ha használod, ha nem.
2022. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mennyi naiv kretén.
2022. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A 11/13-as hát ha valakinek a nyelvvizsga csak arra kell, hogy kiváltsa a diplomáját akkor már nem volt hasztalan megvennie. Sok olyan szak van, ahol elengedhetö a nyelvtudás.

Nagyon sok hallgató csak e-miatt tesz nyelvvizsgát pl eszperantó vagy lovariból. Annak is annyi értéke van nyelvtudásilag mint egy vásarolt Angol, német vagy franciának... a két kategoriát kb ugyan annyira használják.

De legalább az eszperantós még tett is érte valamit, hogy legyen nyelvvizsgája.

2022. jún. 8. 16:07
 15/17 anonim ***** válasza:
A legtöbb diplomához régen kellett a nyelvvizsga. Azt már nem érték fel ésszel ezek az emberek, hogy hiába veszi meg, ha nem tudja a nyelvet felesleges.
2022. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%
#15: Dehogy felesleges. Ha megveszi megkapja a diplomát, ha nem akkor meg nem, arra a nyelvvizsgára/tudásra meg valószínűleg úgyse lesz szüksége.
2022. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
6%

mondjuk amilyen kis okádék emberek sírnak itt a nyelvvizsgán, szerintem lassan teljesen mindegy, hogy van-e nyelvvizsga vagy nincs, mindenki tudja hogy felesleges hülye vagy, ha előveszed a diplomádat XD

anyámnak volt egy ilyen vicces ötlete, hogy ő majd egyetemistát vesz fel titkárnőnek, három után váltottunk egy kereskedelmi szakközepes lányra, azóta nincsenek problémák...

amúgy 10, azt írtam hogy lehet, nem azt, hogy érdemes... elég pénzzel mindent lehet, még "értelmiséginek" lenni is :D

2022. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!