Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segitene egy jobb angolos egy...

Segitene egy jobb angolos egy hosszabb angol mondat leforditásával (lejjebb)?

Figyelt kérdés

I took one look at that light and all the things I've ever read about England came to light: the town behind it with those flat-faced brick houses and a cart crawling up a hill between high hedges. England, mother England.


A fickó hajóval jött Angliába (Amerikából - életében először, egy nagyon művelt valaki) és közel az angol partokhoz egy kis szigetről egy világitótorony fényeit vélte felfedezni (ami nagyon hires... volt anno... manapság ki utazik hajóval).



2022. jún. 8. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Én szoktam néha.
2022. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillantást vetettem arra a fényre és minden, amit valaha Angliáról olvastam (nyílvánvalóvá lett)/(felszínre tört): A város mögötte, amelyben lapos homlokzatú téglaházak álltak, és egy kocsi, mely magas sövények közt kúszik fel egy dombra. Anglia, anyaföldem, Anglia.


Őszintén szólva a flat-facednek utánanézve, azt gondolom, hogy azt jelentette, hogy lapos homlokzatú, ha jól értelmeztem. Nem tudtam eredetileg a jelentését.

A zárójelest lehet, hogy jobban is le lehetne fordítani. Az első fordítás közeleb áll a come to light kifejezés általam ismert jelentéséhez, de talán a szövegkörnyezetből inkább a második lenne, ami jobban illik ide.

Hozzáteszem még, hogy kicsit éltem az írói szabadsággal és a mondatszerkezeteken változtattam, a szöveg jelentéstartalmát nem igazán befolyásolva.

2022. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

“manapság ki utazik hajóval””


Nagyon buta megjegyzes.

Kulfoldon sokan utaztak a virus elott hajoval. Maga a hajout is egy jo nyaralas. Olcsobb is, mert szallas, kaja, szorakozas benne van az arban.

2022. jún. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jó, persze, utaznak manapság is hajóval, de nem Amerikából Angliáig. Mennyi az út hajóval? 2-4 hét? Ki ül annyit hajón?

Utaznak országok között, de nem óceánok között.

2022. jún. 9. 10:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Eppen, hogy az amcsik, ausztralok azok akik imadnak hajokazni.

Naluk egy nyaralas minimum 4 het.

Fogalmad sincs mirol beszelsz.

2022. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jól van na, nem kell tuskoskodni. Szerintem nem olcsóbb egy hajó egy repülőjegynél, és én inkább az adott országot látogatnám, nem az óceánon utazgatnák heteket.
2022. jún. 9. 12:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Tanulj, nezz magad korul.

A legnagyobb tuskoskodas, mikor lokodd a tudatlansagod, de fogalmad sincs mirol beszelsz

2022. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Olyant lekened egyet, hogy abból koldulsz.
2022. jún. 9. 13:01
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, Kérdeuő, van, akinek a hajóút magában egy élmény, nem is hinnéd, mennyien.
2022. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy hajouton tobbet lehet latni, mint elrepulni egy orszagba. Naponta, vagy legalabbis szarazfoldre kiszallnak. Utkozben is turistak, nem csak a celnal. Vacsorak, bulik, orokbaratsag megkotese, mit is tudna ez a Kerdezo.
2022. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!