Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz Lengyelül megtanulni?...

Nehéz Lengyelül megtanulni? Csak olyan alapfokon, nem vinném ám túlzásba.

Figyelt kérdés
2022. jún. 12. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A lengyel a szláv nyelvek közül is a legnehezebb.
2022. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kiejtése sem könnyű, de az igazi nehézség a főnév és a melléknév ragozás.
2022. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vinkó Márton válasza:

Nekem lehet, hogy jobban menne, ha lenne az interneten olyan alkalmazás, amiből nem csak a hasznos kifejezéseket lehet megnézni (köszönés, bocsánatkérés, stb.), hanem mondjuk a főnevek/melléknevek/igék ragozását is. Youtube-on sem találtam olyan csatornát, ahol valaki ezt elmagyarázná. (pedig sok nyelvről volt, pl.: németről, hollandról, angolról, spanyolról, stb. de a lengyelről valamiért pont nem.


Amúgy én azt vallom, hogy minden nyelvnek megvannak a maga nehézségei.

2022. jún. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xp ali ***** válasza:
Nehéz. A szláv nyelvek amúgy sem egyszerűek, de a lengyel a legnehezebb az összes közül. Van tanultam oroszul és lengyel nyelvi alapvizsgám, tudom h miről beszélek. Nekem am azt mondták a hozzá értők, h a bolgár a legkönnyebb szláv nyelv. Ez utóbbit nem tudom, de elhittem nekik.
2022. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xp ali ***** válasza:
* akarom mondani: Tanultam oroszul és vagy lengyel alapvizsgám...
2022. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
késő van, feladom
2022. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vinkó Márton válasza:
Amúgy nekem már egyre jobban megy a kiejtés, illetve alapkifejezések! :D
2022. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!