Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtanulni lengyelül itthon?

Megtanulni lengyelül itthon?

Figyelt kérdés
Van egy pár lengyel barátom szoktam velük beszélgetni (angolul persze :D ) és most belegondotlam, hogy nem is rossz ötlet lenne megtanulni a német és az angol mellé. Angolt nagyon jól tudom, németet még tavaly kezdtem el de az is megyeget. Ilyen szláv nyelvet még nem tanultam, ha itthon egyedül tanár nélkül és pénz beleölés nélkül szeretném megtanulni hogyan kezdjek hozzá? Persze nem 1 hónap alatt akarom megtanulni de pl. őszre lehetséges, hogy már fogom tudni az egyszerűbb mondatokat? :D
2012. júl. 4. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
ha angolul nagyon jól tudsz, írd be a google-ba hogy learn polish online és egy csomó ingyen oldalt kidob neked!!
2012. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D Amúgy itt nincs olyan lengyelül tudó fiatal aki elmagyarázna pár dolgot (csak pár alapot :D )
2012. júl. 4. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdésből nem derül, ki hogy hol keresel ilyen lehetőséget, de a Lengyel Intézet honlapját itt eléred [link] Tuti tudnak ajánlani valamit.


1065 Budapest Nagymező utca 15

06 1 311-5856

2012. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy fába vágtad a fejszét, de sok sikert hozzá. ;) Otthon magán úton való tanuláshoz nem sok lengyel tankönyvet találsz sajnos. Talán próbáld meg a Bańczerowski Janusz - Bárkányi Zoltánné - Reiman Judit: Lengyel Társalgási Zsebkönyv c. könyvét. Az alapokra jó lesz. ;) Amúgy pedig minél előbb kezdj el lengyelül beszélgetni az ismerőseiddel, mert abból fogsz a legtöbbet tanulni. Nézz filmeket lengyelül, hallgass beszélgetéseket lengyelül, hogy ráálljon a füled és az agyad a nyelv logikájára. :) Hidd el, ennél tutibb módszer nincs.



Én 1,5 éve élek Lengyelo-ban. Annó 0 nyelvtudással érkeztem és kb mostanra mondhatom, hogy alapszinten elboldogulok azzal, amit összeszedtem munkahelyen, barátoktól, ill. az utcán. A szavakkal és egyszerűbb mondatokkal már nincs gondom, sok esetben a ragozás is megy, de a nyelvtan miatt beiratkoztam lengyel tanfolyamra, hogy rendet tegyek a fejemben. ;)

2012. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha esetleg még aktuális akkor én tudok lenyelül anyanyelvi szinten! Szívesen segítek. :)
2013. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!