Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges 1 év alatt?

Lehetséges 1 év alatt?

Figyelt kérdés

Jövö ilyenkor szeretnék B2-es angol nyelvvizsgát. Szerintetek lehetséges 1 év alatt megtanulni a legelejétől (eddig németet tanultam)? Itthon szeretném önállóan tanulni a nyelvet, van lehetőségem itthon angolul beszélgetni. Napi 1-1,5 órát szánnék rá.

Ha esetleg tudtok ajánlani olyan tankönyvet, ami az alapoktól nagy segítségemre van azt megköszönném. :)



2022. jún. 19. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Mindenki azt hiszi, ő a kivétel, de otthon ez nem szokott sikerülni. Ma nem tanulok, mert fáj a fejem, ma nincs kedvem angolozni, mert kirúgott a csajom, ma bulizni megyek, ma karácsony van, ma a Balatonban fogok ücsörögni, ma annyira elkapott a nátha, hogy nem látok el a könyvig, ma költöztettem a nagymamámat...

Abból lehet kiindulni, hogy nyelviskolákban azt mondják, heti kétszeri tanfolyamozással, 2 év a B2 vizsga. Ami ugye tanévben heti 2x3 óra ottlét, 2x3 óra felkészülés minimum, az már ugye hétvégét is beleszámítva megvan a napi másfél óra, és hol van még önálló munka, úgy félút után más anyagok, tesztkönyvek, újságok, könyvek...

2022. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tanárral heti 2 órában fél év alatt sikerült B2-es szintre eljutni az alapoktól.(bár ez német) Önállóan szerintem ez kicsit lassabb procedúra lehet, főleg a nyelvtan miatt. Valamint szobelire jobb, ha egy, a nyelvet jól beszélő személlyel gyakorolsz majd.


Ha valóban egyedül akarsz nekiállni, akkor a Dohár féle Kis angol nyelvtan szuper kezdésnek, sok példa van benne.

2022. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mielőtt elkezdtél német tanárhoz járni, azelőtt már voltak alapok a németből? Mert fél év az nagyon durva, ha az alapoktól tanultad meg:D
2022. jún. 20. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon minimális, amit mondjuk 2 hét Duolingo használat alatt tudnál elérni. Tanultam gimnáziumban, de csak az alapszavakat, nyelvtant, azt is csak felületesen. Nem igazán volt jó az oktatás, 2xfél évig nem volt tanárunk, aztán az online oktatás alatt nem is erőltették a tanárok, mert úgy voltak vele, hogy mindenki az angolra tanul.


Egyébként az is belejátszik, hogy maximalista vagyok, szóval az órákon kívül naponta 2-3 órát németeztem, chateltem németekkel online, filmeztem stb.

2022. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor gratulálok, ez elég szép, hogy félév alatt sikerült!


Köszönöm a segítséged!

2022. jún. 22. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!