Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges-e a C1 angol...

Lehetséges-e a C1 angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angolból szeretnék nyelvvizsgázni augusztusban az iTolcon, azonban eddig B2-ben gondolkodtam, de arra jutottam, hogy miért ne próbálhatnám meg a felsőfokút, hiszen már 9 éves korom óta tanulom a nyelvet- most 17 vagyok- és körülbelül olyan 4 éve tanulom nagyobb intenzivitással. Úgy gondolom, hogy a B2 felső határán állok. Szóval a kérdésem az, hogy durván másfél hónap alatt sikerülhet feltornáznom magam? (Sok időt tudok szánni a felkészülésre.) Tudnátok olyan könyveket, videókat írni, ami segíthet a felkészülésben? Előre is köszönöm!

2021. jún. 26. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem rosszból, de én lebeszélnélek róla, mert az, hogy mióta tanulod a nyelvet, önmagában nem garantál semmit. Írj egy szintfelmérőt és tölts ki mintafeladatsorokat, hogy meglásd, hogy is állsz most, mire kéne ráfeküdnöd. De szerintem másfél hónap nem elég arra, hogy B2-ről C1-re juss. Ne az legyen belőle, hogy két szék közt a pad alá esel, érted.


Tematikus szókincset én a Színes kérdések és válaszok könyvből tanultam, ennek van mindenféle szintű változata. Ezen a szinten nem sok nyelvtani újdonság van, csak nagyon magabiztosan és helyesen kell használni változatos szerkezeteket, és jóval szélesebb témakörökben kell tudni otthonosan mozogni. Szóval itt szerintem az a fontos, hogy olvass, nézz eredeti angol tartalmakat, hogy ragadjon rád.

2021. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

"nézz eredeti angol tartalmakat"

Végre egyszer nem azt írja valaki, hogy sorozatokat... :) Igazad van!

2021. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1.kommentelő!


Köszönöm az ésszerű és logikusan felépített válaszodat és a tanácsokat is, mindenképpen elgondolkodom rajta.😊 :)

2021. jún. 26. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én azt hittem, hogy menni fog nekem a C1, mivel a mellékelt példafeladatsor ment. De a szóbeli olyan tételekből állt, hogy az nem lett meg 😅 A B2 viszont igen, de annak így nem igényelhettem vissza az árát. Megéri előbb a B2-re menni.
2021. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon nagy a különbség B2 és C1 között. B2 arra van hogy a mindennapi élet menjen az adott nyelven. Pl. boltban meg tud kérdezni merre van a disznóhús, mert itt csak csirkét látsz. C1 már azt jelenti hogy ha az anyanyelveden el tudnád mondani akkor ezen a nyelven is. Lehet hogy akcentussal, lehet hogy nem olyan választékosan mint az anyanyelveden, de ettől még bármit el tudsz mondani. Szóban és írásban is. Az anyanyelvi szintet pedig olvasva / hallva megérted.
2021. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Igazuk van. A b2 és a C1 teljesen más tèszta. Inkább gyakorolj hogy a b2 meglegyen, biztosra. Várj mèg vele egy kicsit ès ha már olyan szinten èrzed magad majd akkor. De ez végülis a te döntésed. Ha te úgyèrzed meg tudnád csinálni akkor menj, sok szorgalommal ès kitartással biztosan meg lesz. Szerintem próbálj meg felkèszülni és majd 2-3 hónap után ha úgyèrzed akkor menj.
2021. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én azt hittem, hogy menni fog nekem a C1, mivel a mellékelt példafeladatsor ment."

Hát aki csak egy feladatsort tölt ki, az elég nagyot kockáztat...

2021. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 csak egyet töltöttek fel példának, én meg már a záróvizsgára tanultan (utána 1 nappal volt a nyelvvizsga, mert a covid miatt átrakták) tanulópénznek jó volt 🤷🏻
2021. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!