Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül nyelvet meglehet...

Egyedül nyelvet meglehet tanulni úgy, hogy a nyelvvizsgát is lehetőleg külső segítség nélkül tegyem le?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam le szakomon a záróvizsgát, diplomát azonban most nem kapok, mivel angol mellé kell még egy középfokú. Azonban ha lehet a közeljövőben teljes állásban dolgoznék, mellyel szinte lehetetlen nyelvtanárokhoz/tanfolyamokhoz alkalmazkodni, ugyanis vagy a nap végén, vagy csak hétvégente tudnék ilyeneket igénybe venni.


Mivel korábban már tanultam egy kicsit németül, ezért abból szeretnék nyelvvizsgazni, ugyanakkor nem érzem olyannak a tudásomat, hogy jövő ilyenkorra már kezemben legyen a bizonyítvány. Hogyha veszek tankönyveket amiket átrágok, meg azon kívül is sokat olvasok, hallgatok az adott nyelven, akkor van esély a kitűzött cél elérésére?



2022. jún. 23. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Jó ez, viszont szerintem mindenképpen kellene valaki, akit meg tudsz kérdezni ha nem értesz valamit, vagy akivel tudsz beszélgetni néha. Nem kötelezően tanárra gondolok.
2022. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esély mindig van, mondjuk mindig lenyűgöz, amikor diplomásék azzal takaróznak, hogy ők nem tudnak nyelvet tanulni, mert dolgoznak már... szerinted a többiek nem? nem olyan lehetetlen feladat esti vagy hétvégi tanfolyamot találni... de egy origóig felevickélhetsz egyedül is talán, oda úgyis magyarul kell tudni leginkább, és akkor van papír.
2022. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy dolog maradt ki a felsorolásodból, de az a legfontosabb: beszélni. Olvasni és hallgatni édes kevés – beszélni kell valakivel, aki visza tud jelezni, ki tud javítani. Aztán ha már eljutsz egy olyan szintre, hogy már magadat is tudod folyamatosan ellenőrizni, akkor már beszélgethetsz magaddal, előadhatsz monológokat, én is azt tettem. De oda el kell jutni.
2022. jún. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyrészt igen, de közvetlen a vizsga előtt érdemes lenne venni egy 20 órát legalább. Annyit csak tudsz alkalmazkodni.
2022. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia , én suliba sosem tudtam megtanulni angolul és borzalmas voltam belőle. Vásároltm egy könyvet és 3 hónap után már B2-re készültem.

Amit megfigyeltem, légy kitartó, az a egjobb ha te képes vagy arra , hogy megértsd a nyelvet , mert akkor arra mindig emlékezni fogsz. Nekem nem tetszik ha más magyarázza el, mert azok más gondolatai. Nyilván akkor a könyvet is tekinthetjük ennek ,de számomra inkább az leírás mint valakinek az okoskodása.

2022. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Nem lehet. iratkozz be a legolcsóbb legalább nyelvsuliba, ahol sok órát adnak olcsón + legyél szorgalmas. Akkor igen.
2022. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!