Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy otthon magánvállalkozóként angolt taníthassak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 20:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
kérdező, ha van pénzed a celta-ra ok, de a tefl is baromi drága, negyed millió forint.
2022. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
68%
A Nyelvi magánoktatás ill. a Házi korrepetálás nevű tevékenységhez semmilyen képzettség nincs előírva.
2022. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
70%
Az mondjuk elég szomoru..
2022. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Ki tudom fizetni a CELTA-át, nem ezzel van a gond, csak nem tudom, hogy érdemes-e.
2022. jún. 26. 01:01
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem diplomás, tapasztalt angoltanárokkal is Dunát lehet rekeszteni, nem tudom mivel győznéd meg az embereket, hogy nálad tanuljanak, ha se végzettséged, se tapasztalatod. A CELTA és társai szerintem olyanoknál működik, akik angol anyanyelvűek, és akarnak keresni egy kis extra pénzt, vagy más országokban élni egy kicsit, és mellette tanítani.
2022. jún. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

"Az mondjuk elég szomoru.."


Mi a szomorú te értetlen? Hogy egy tetű angolhoz nem kell külön végzettség ahhoz, hogy magánoktatásban csinálhasd? Mondjuk elegendő, ha csak simán folyékonyan beszéled a nyelved?

2022. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Thunderfairy ***** válasza:
67%
Szerintem is legyen azért valami vlgzetsége ha már tanítani akar. Legalább egy sima nyelvtanárit tegyen már le az ember.
2022. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
36%
Hát igen, valóban nem a papíron múlik. Saját tapasztalat: én papír nélkül rendszeresen két perc alatt megértetem a lányommal azt, amit a tanár 45 perc alatt sem képes megértetni az osztállyal. Utána a lányom magyarázza el a többieknek szünetben...
2022. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nekem az egyik rokonom megcsinálta CELTA-át, ő angol anyanyelvű, de mondta, hogy Budapesten a tanfolyamon,a többiek, akikkel együtt csinálta, azok magyarok voltak.
2022. jún. 26. 10:47
 20/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell hozzá végzettség, de szerintem kellene… Egyrészt szerintem a nyelvtudás nem elég ahhoz, hogy az ember nyelvet tanítson. Kell hozzá ismerned a különböző nyelvvizsgák követelményeit, az iskolai tananyagot, a elérhető anyagokat (nyelvkönyvek, szótárak stb.), saját anyagot is célszerű készíteni, fel kell tudnod építeni egy órát, el kell tudnod magyarázni a dolgokat, példákkal bemutatni, gyakoroltatni stb., ez mind tulajdonképpen szakmódszertan. Ha csupán arról beszélünk, hogy mondjuk segítened kell egy általános iskolás kislánynak a házi feladat megoldásában, akkor azt mondom oké… de nyelvtanítást, nyelvvizsgára való felkészítést én biztosan nem vállalnék végzettség és tapasztalat nélkül (pláne pénzért), és személyes véleményem szerint másnak sem kellene. A minimum szerintem az, hogy mondjuk az ember elmegy egy szervezethez és önkéntesként korrepetál gyerekeket mondjuk egy tanodában, ahol segítik ezen folyamatokban. Én megmondom őszintén, hogy el sem tudom képzelni, hogy valaki egy végzettség és tapasztalat nélküli embert választana magántanárként mikor van millió képzett tanár is.
2022. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!