Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Némettanári szakra akarok...

Némettanári szakra akarok menni pécsre, és azt olvastam h csak egyetemi végzettségű tanár lehet a mentorom. Ez valóban így van? Semmi mód rá h főiskolai végzettséggel tanítson a tanarom vagyis mentoráljon?

Figyelt kérdés
Aki most tanít, szeretném hogy ő legyen a mentorom ha mehetek a gyakorlatra. De "sajnos" csak főiskolát végzett.

2022. ápr. 14. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam h sajnos, mert nagyon szeretném őt mentor tanárnak mert rendkívül jó tanár, kedvenc :D
2022. ápr. 14. 10:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában az egyetemi végzettség mellé a mentortanári végzettséget és bizonyos idejű szakmai gyakorlatot is megkövetelnek.

Továbbá nem mindenhol lehet választani sem tanárt, sem iskolát a gyakorlatra.

2022. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És pécsen lehet válasznatani? Nem.tudod?
2022. ápr. 14. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de a rövid gyakorlatra egyáltalán nem lehetett iskolát se választani, mert az csoportos gyakorlat volt.A hosszú gyakorlatra lehetett kérni iskolát, de csak, ha meg voltak a személyi feltételek. Én így jártam hosszú gyakorlatra egy közeli iskolába, ahol a nagynéném tanítványa volt a mentorom, másnak nem is volt ilyen végzettsége.
2022. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!