Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan angolul?

Figyelt kérdés
Évek óta bajlódok vele, hiába az egyik legkönnyebb nyelv. Már kb. sorozatokat, filmeket is mind magyar feliratosan nézek. De még mindig csak dadogva megy kb 20%-os szókinccsel... Szóval lényegében a szókincs ami nehezen fejlődik. Itt az is baj, hogy ha tanulom akkor magolom csak. A nyelvtani része jobban megy. Annyi, hogy kell ott egy kis gondolkodási idő mire összerakom a mondatot. Tehát ha ismertek jó tanulási praktikákat ne tartsátok magatokba. :D
2022. jún. 26. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris felejtsd el a magyar feliratot. Angol felirattal nézd. Ha nagyon nehéz, akkor könnyebbet kell keresni. Vagy olyat, amit rengeteget láttál magyarul és tudod miről van szó. Kehdhetsz nagyon rövid, nyelvtanulóknak szóló videókkal is. Jobb, ha ugyanazt rengetegszer megnézed. Igen, unalmas, de ha sokszor hallod ugyanazt, jobban megragad. Érdenes olyat nézni, aminek a 80-90%-át már megérted, így tudsz fejlődni is, de nem kapsz agybajt, hogy semmit nem értesz.
2022. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valahol logikus, hogy a sorozatozástól-filmnézéstől, ami lényegében hallásértés, nem fog közvetlenül fejlődni a beszédkészséged.


Minél több mondatot "raksz össze" magadtól, annál jobban fog menni. Írj naplót angolul, találj ki párbeszédeket, történeteket stb., tehát ténylegesen használd a nyelvet te magad is, ne elégedj meg a passzív megértéssel.

2022. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami nagyon megtolta a szókincsem, az a readlang nevű eszköz. Ehhez persze kellett, hogy szeretek olvasni. Az a lényege, hogy feltölthetsz bele szövegeket, például én a kedvenc könyveimet töltöttem fel (angolul). Aztán amikor olvasod, az egyes szavakra rákattintva a google translate lefordítja és föléírja. Nyilván nem mindig pontos, de a leggyakoribb, legfontosabb szavakra általában jó.


És a lényeg: mikor a szöveg végére értél, vagy tulajdonképpen bármikor, előveheted az ismeretlen szavakat, és szókártyaként gyakorolhatod. De úgy, hogy a szövegkörnyezetet is megmutatja, nem magában a szavakat tanulod. Ez nekem azért is motiváló, mert szívesen idézek fel mondatokat a kedvenc könyveimből.


A google translate mellett be lehet állítani másik fordítóprogramot, pl. sztaki szótár. Utólag át lehet nézni a kártyákat, és az esetleg hibás fordításokat kijavítani (és sokszor kell is). A gyakorlásnál a leggyakoribb ismeretlen szavakat veszi előre, így nagyon hatékonyan be lehet foltozni a legkritikusabb lyukakat a tudásodban.

2022. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!