Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ritkább nyelvet vagy népszerűb...

Ritkább nyelvet vagy népszerűbb nyelvek adnak komolyabb lehetőségeket?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam a németről, hogy az a legjobb döntés , de igazából én úgy látom , hogy rengetegen beszélnek itthon németül ami miatt hatalmas a verseny is. Ki mit gondol erről ? Engem érdekelne még az olasz nyelv is és talán a spanyol . Ezekkel talán jobban lehetne érvényesülni?

2022. júl. 6. 00:24
 1/9 A kérdező kommentje:
*nyelvek
2022. júl. 6. 00:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olaszul és spanyolul tudok nagyon jól. Most éppen munkát keresek és az a tapasztalatom, hogy az angol mindenhol elvárás és a másik két nyelv pluszt ad.
2022. júl. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hátrány , a németnek a hiánya. Ezeket a nyelveket is keresik
2022. júl. 6. 00:39
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Olaszból érettségiztem, soha nem volt rá szükségem. Németre viszont folyamatosan. A német/osztrák gazdaságnak kitett ország vagyunk, az angol után ez a legfontosabb nyelv nekünk. Utána meg a francia.
2022. júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én anno emelt angolt tettem és olaszt, majd egyetemen ezt vittem tovább. Van potenciál, de csak Budapesten, itt tudsz vele munkát találni, és ha jól

Csinálod, később egész jó. Legalább az olasz nyelv nem gyakori, de közben bármilyen mo beszállító vállalat gyakran olasz kapcsolatot is ápol. Ezt viszont ki kell fogni. Nyilván a nemet jol jön és erős tudás, ezt látom, sajnos csak épp hogy beszélem. De közben sok ide települt multi keresi az egzotikus nyelvű dolgozókat . Nyilván több a nemet orientált, de a jo, ha angol, nemet +olasz / francia / orosz nyelvi tudásod van .

2022. júl. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Erre így nem lehet válaszolni.

Az angol gyakorlatilag a „közös nyelv”, azon elvileg mindenki tud (vagy legalábbis kellene tudnia). Vannak nacionalistább nemzetek, akik szájhúzgálás mellett hajlandóak angolul beszélni, ilyenek például a franciák.


Önmagában a nyelv munkakeresésnél nem ér semmit, hacsak nem tolmácsként akarsz dolgozni. Az sem mindegy, hogy az adott cég kikkel üzletel. Például hiába tudsz te irániul, ha a cégnek csak európai és amerikai kapcsolatai vannak, ellenben hatalmas előny lehet annál a cégnél az iráni nyelvtudás, amelyik irániakkal is üzletel. Tehát a nyelvtudás csak a lehetőségeid számát gyarapítja.


Általában a kínai nyelvet szokták ajánlani, hogyha tényleg jó ütőkártyát akarsz a kezedbe.

2022. júl. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 franciasrac ***** válasza:
89%

Ha ritkább az jó, csak ne legyen felesleges.

Én csak érdeklődésből tanulok magyarul de egyáltalán nem lenne előny egy önáletrajzon, senkit sem érdekel ez. Pedig itt nagyon jó ha pl németül vagy spanyolul tudunk beszélni, ez jó plusz ha dönteni kell jelöleltek között.


6) Amúgy azt mondanám nem azért nem beszélünk angolul mert nincs kedvünk hanem azért mert egyszerűen alig senki sem beszéli. Bár tényleg rühellem ezt a nyelvet személyesen, a falumban kb senki sem tud mást mint franciául, ezért bármelyik hasznos nyelv tudása nagy előny lehet.

2022. júl. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Ha megvan már az angol C1, akkor érdemes arra törekedni, hogy minél jobb legyen az akcentusod illetve, hogy minél választékosabban tudj kifejezni dolgokat. Európán belül ahol nem beszélnek magyarul, ott beszélnek angolul. Nekem az a tapasztalatom, hogy angolon kívül mást tanulni csak akkor van értelme, ha az adott országba kötöznél vagy ha a munkádhoz kell.


Én olasz kéttannyelvűbe jártam, megvan az olasz C1, de amióta leérettségiztem 8 éve, egyszer sem használtam ezt a nyelvet, mert nem ott élek és a munkám sem kötődik ehhez a nyelvhez, viszont angolul rengetegszer kell tudnom a hétköznapi élet során is. Ha most kéne mennem gimibe, akkor angol kéttannyelvűbe mennék.


Szóval a fő kérdés, hogy hol szeretnél élni és mi a munkád? Ha Magyarországon és nem nyelvvel szeretnél dolgozni, akkor angolul kell csak tudni.


Ha fordítóként vagy tolmácsként akarsz dolgozni, akkor a ritkább nyelvek érik meg jobban. Olaszt és spanyolt ebben az esetben sem éri meg, mert nagyon sokan beszélik itthon. Ha nyelvvel szeretnél dolgozni, én inkább a skandináv vagy távolkeleti nyelvek felé mennék vagy még az orosz is jó lehet, bár most a háború miatt én inkább maradnék a skandináv vagy távolkeleti vonalon. Volt egy ismerősöm, aki telefonos ügyfélszolgálaton dolgozott egy svéd cégnél, Pesten és diákmunkásként havi 400-at keresett.

2022. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%
Elsō nyelv fontossági sorrendben Európában az angol, utána a német, üzleti és turisztikai szempontból is. Ritka nyelveknek nincs értelme, orosznak meg pláne nem
2022. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!