Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyha az alábbi akcentusokkal...

Hogyha az alábbi akcentusokkal beszéli az angolt egy filmben/sorozatban a szereplő, akkor ti kihalljátok?

Figyelt kérdés

Leginkább arra gondolok, hogy ha néztek egy amerikai sorozatot, és a többség amerikai szereplő, de van benne mondjuk egy brit, egy ausztrál, egy kanadai és egy új-zélandi, akkor ti ezt hallásból felismeritek vagy csak ha utánanéztek a színésznek/színésznőnek?


(Most itt csak az angolra gondolok, mert pl egy latin/szláv, pl. spanyol, orosz nyelveknél jobban hallani, hogy tuti akcentussal beszéli, nyilván azt sem feltétlen lehet megállapítani, hogy pontosan melyik nyelvével, de jobban kihallani, megkülönböztethető, hogy fixen akcentusa van)



2022. júl. 6. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Britet, ausztrált, skótot általában igen.
2022. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A színész(nő)nek utánanézni nem feltétlen segít, hiszen más akcentussal is játszhat (mint pl. az angol Hugh Laurie a Doktor House-ban ami amerikai)


A britet és az ausztrált biztosan felismerném.

2022. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
A cockney britet meg a texasit felismerem, de mást nem nagyon.
2022. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kanadai az nagyon hasonlít az amerikai ejtéshez. Lényegében első hallásra nem lehet megmondani a különbséget. Azt szokták mondani, hogy a kanadai úgy beszél mint az amerikai, és úgy ír, mint a brit. :)


Azt mondanám, hogy az ausztrál kontinentális köznyelvit sem tudom megkülönböztetni au Új zélanditól. De a művelt nagyvárosi ausztrál brit ejtéssel beszél (vagy tud ha akar).

Mindenesetre ezek is első hallásra teljesen mások, mint az amerikai (és a kanadai).


Aztán van még ezen kívül a Dél afrikai sztenderd nemzeti (azaz hivatalos) angol, de szerintem azt csak az ott élők értik. :D

2022. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kanadait nem, de a többit igen
2022. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag könnyű felismerni a nem észak-amerikai beszélőt, mert ő nem ejti mássalhangzó előtt és szó végén az r-eket, nem ejt bizonyos t-ket d-szerűen, bizonyos szavakat e helyett á-val ejt (pl. last), és azt az /ou/ magánhangzót, ami például a know szóban is szerepel, ö-s beütéssel ejti: /öu/. Ezek csak a legfeltűnőbb eltérések, de ezek előfordulása olyan magas, hogy csak ezek alapján is már pár szóból is meg lehet állapítani, hogy az illető amerikai-e vagy sem.

Egy kanadait valóban nehezebb megkülönböztetni egy USA-belitől. Nála árulkodó jel lehet, ha az out, about, without, stb. szavak magánhangzóját a szokásos /áu/ helyett /öu/-nak ejti.

Az ausztrál és az új-zélandi is a brit angolra hasonlít, de ők az /e/ hangokat /é/-nek ejtik, nekik pl. a bed szó /béd/-nek hangzik.

Meg persze még sok más jellemző jegye is van az egyes akcentusoknak, de talán ezeket a legkönnyebb kiszúrni.

2022. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Britet felismerem, a többit nem. (A többit nem ismerem azért.) Viwzont ez az akcentusos dolog 2rdekes, mert régebben néztem egy sorozatot, amelyben az egyik szereplő német akcentussal beszélt, ràkerestem interneten és kiderült, hogy Amerikában született és a szülei (vagy csak az egyik) magyarok. Aztán rájöttem, hogy a szerepw szerint volt német.
2022. júl. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kanadait nem mindig de pl brit, ausztralrol megmondom hogy nem amerikai. Azt mar nem biztos hogy eltalalnam hogy melyik a brit es melyik az ausztral.

A kanadai akcentus hasonlit az amerikaihoz de ha odafigyel az ember akkor eszre lehet venni hogy nem amerikai az illeto.


Nezehebb ha a szineszek mind az amerikai akcentust probaljak imitalni. Viszont ha a brit a sajat akcentusan szolal meg akkor egyertelmu a helyzet.

2022. júl. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A britet felszoktam ismerni, meg az ausztrált is mert az ausztrál angol inkabb hasonlít a brithez mint az amerikaihoz. Cikkek szerint a kanadai is a brit angolhoz hasonlít jobban, de nekem sokszor osszefolyik az amerikai angollal, ugyanúgy hallom őket
2022. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a (jó)színészek simán feltudnak venni fake akcentust. Csomó angol,ausztrál színész van akiről meg nem mondanád hogy brit, vagy aussie, mert amerikai akcentussal beszél, vagy fordítva.


A kanadai angol meg amerikai angol és nem angol angol, annak ellenére hogy kanadát a britek uralták jó sokáig...

2023. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!