Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az 1930-as,40-es,50-es,60-as...

Az 1930-as,40-es,50-es,60-as években a legtöbb amerikai filmben a szereplők egy fajta akcentusban beszélnek, van ennek a nyelvi dialektusnak neve?

Figyelt kérdés
És mi lehetett az oka, hogy a legtöbbször ezt használták?

2017. okt. 23. 00:53
 1/6 anonim válasza:
2017. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
86%
It was called the Midatlantic or the Transatlantic accent.
2017. okt. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Az oke az volt, hogy tobb angol nyelvu teruletrol megertettek. Nem csak a kiejtes volt mas, hanem a hangsuly is. Ahol izgi jelenet volt, ott a hangsuly is izgisebb volt. Vitte magaval a nezoket. Kijavitanam az elso linkben a kis csajt. Nem azert brszeltek igy, hogy tanultabbaknak intelligensebbeknek hallotszanak, hanem mert erthetobb volt es tisztabban beszeltek, nem a foguk mogott. Akkor a szineszeknek, bemondoknak vocalisation es diction leckekre kellett jarniuk.
2017. okt. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Amugy meg a 70-es evek vegen is Igy beszeltek. Ladd, SAN Francisco Utcain. Akkor meg lehetett filmekbol, TV-bol helyes angolt tanulni. Mamar nem tennem.
2017. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyszer egy tanárom azt mondta, hogy ilyen filmekhez hasonlít az angol kiejtésem, de ez valószínűleg akkor azért volt, mert sok ilyen filmet néztem feliratosan az angol tanulásom első pár évében. De kicsit természetellenesnek, és számomra nehezen érthetőnek hangzott, tudatosan próbáltam is elhagyni. Azt nem tudom, milyen sikerrel.
2017. okt. 23. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig pont ez a kiejtes ertheto es termeszetes.
2017. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!