Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből kérnék segítséget!...

Németből kérnék segítséget! Hogy sikerült a fogalmazásom?

Figyelt kérdés

[link]

Kérlek, ha találsz benne hibát, szólj, hogy később azokra jobban figyeljek oda! B2 szintet szeretnék elérni, de nagyon gyengének érzem magam a fogalmazásnál. 😞



2022. júl. 7. 16:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
A daß kötőszó helyesírása kb. 25 éve dass-ra változott. Lehetséges, hogy nagyon régi könyvből tanulsz?
2022. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A német tanárom is így használja és rám ragadt 😁. Azt mondta, hogy mind2 elfogadható.
2022. júl. 7. 16:48
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első nap tömb utolsó mondata ránézésre sántít, meg az Ich glaube, man muss. Ha vesszőt raksz az ige utan az fordított szórendet jelent, ahhoz, hogy egyenes legyen a szorend kettőspontot kellene raknod.
2022. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! 🥰 Még annyi kérdésem lenne, hogy ez egy gyenge fogalmazás volt? Eddig B1 szintű leveleket írtam, azok viszonylag jól sikerültek, most fogok belevágni a B2-be.
2022. júl. 7. 17:37
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Hát a B1 látszik, ha B2 akarsz akkor kevesebb sima zu-s szerkezetet használj, legyen benne de ez megúszós szerkezet. Több Kati+forditott szórend, és a man-os mondatok melle kerüljön be a szenvedő szerkezet. Pl: a glauben igevel amit irtam, hogy ich glaube, dass es akkor maris latjak hogy nem csak weil-al tudsz mondatot alkotni, plusz az egyenes szorendű fomondatod mellett egy "szebb" szerkezet van.

Egyebkent a szint a lexikán múlik, lehet ez a fogalmazas jó, de ez egy téma, és a lexikádat nem mutatja.

Tagolhatnád jobban, és egy picit kezd beljebb a bekezdseket. Lehet szorszalhasogatas, de ilyen nüanszok, is befolyasolhatjak a javító véleményét, hogy hogy néz ki. Az látszik, hogy alapod van nyelvtanokból erre lehet építkezni. Szerintem ha tenyleg intenziven nekiallsz a lexikának, kibővíted a nyelvtani szerkezeteid repertoárát akkor fél év alatt lehet nyelvvizsgád. Pl: ha csak azt mondom hog, haben+zu brauchen+zu sein+zu pflegen+zu inf szerkezetek. Sokszor használod a müssen igét ezen, három közül lesz olyan ami ezt kiváltja. És szeknek a zu+inf van értelme, hiszen jelentéstmódosít az igéken. Rengeteg ilyen van, meg a nemcsak ... hanem fele szerkezetek, jollehet, de és tarsai.

2022. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm! A szótanulással nagyon szenvedek, nem tudom, hogyan kezdjem el... 😞 A tanárom azt javasolta, hogy ha olvasok szöveget, nézzek német videókat, az idegen szavakat meg írjam ki belőlük és tanuljam meg. De ez nekem nagyon nem vált be. A szövegkörnyezetből rájövök, hogy miről beszélnek, de az idegen szavakat nem értem meg. Nem szeretem azt, amikor rendszertelenül tanulok.

Egyébként jövőre érettségizek, a németet emeltezni szeretném. Ha ott 60% felett teljesítek, akkor megadják automatikusan a nyelvvizsgát? Mert nemrég hallottam, hogy van ilyen lehetőség.

2022. júl. 7. 18:15
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Vannak benne nyelvtani hibák, de a hibákat érdemes elkövetni, ha tanulsz belőlük :)


Heutzutage würde ich jungen Menschen empfehlen Informatik zu studieren / sich für die Informatik zu entscheiden (az Informatik nőnemű), denn sie wird ohne Zweifel zum wichtigsten Beruf der Zukunft (a Zukunft is nőnemű). Meines Erachtens (véleményem szerint, kicsit puccosabban) interessieren sich viele Leute für den IT-Bereich (szóismétlést elkerülendő, ugyanúgy az informatikáról van szó).


A következő résznél gondold végig a nyelvtant még egyszer, talán gyorsan akartál haladni, és picit össze-vissza lett.

Wenn man einen Bürojob hat, muss man sich körperlich weniger anstrengen als zum Beispiel bei Gartenarbeit. Man muss ja schließlich nur den Computer betreiben. Zudem kann man als Informatiker gutes Geld verdienen.


Az utolsó bekezdés tartalmilag lazán kapcsolódik az előzőekhez, eddig arról beszéltél, hogy benn kockulsz a gép előtt egész nap, most pedig átmenet nélkül az egészséges életmódról írsz.

Gesund zu leben ist zunehmend wichtig geworden. Die meisten Menschen haben die Absicht ihre Lebensweise anzupassen, aus diesem Grunde hat das Thema enorm an Popularität gewonnen. Ich denke, Sport gehört jedenfalls zum gesunden Lebensstil dazu. Ich mache Gymnastikübungen zu Hause, weil es mir am bequemsten ist (azt is írhatod, hogy weil es mir am besten passt). Schwimmen eignet sich am besten, beim Abnehmen zu unterstützen. Zwischen meinem zehnten und dreizehnten Lebensjahr habe ich auch selber geschwommen. Eigentlich dürfte man nicht bei den Schnellimbissen essen, denn die Gerichte dort sind sehr ungesund (szebben: eigentlich sollte man Schnellimbisse nach Möglichkeit meiden, ...). Sie enthalten viel Fett, und man wird nach dem Essen schnell wieder hungrig / man bekommt nach dem Essen schnell wieder Hunger. Es ist ratsam viel Obst und Gemüse zu essen, denn sie sind reich an wertvollen Vitaminen und Mineralien.

2022. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Most láttam csak a kérdésedet: ha szókincset szeretnél bővíteni, ezt a könyvet ajánlom: [link]

Én 2012-ben jöttem ki dolgozni Németországba egy megkopott középfokú nyelvvizsgával (10 évig nem beszéltem németül a nyelvvizsga után), és konkrétan ez a könyv mentette meg a s.ggemet. Nem mindegy ugyanis, hogy mely szavakat tanulod: a gyakoriakkal érdemes kezdeni, ezeknek veszed a legtöbb hasznát. A könyv maga bő B2-es szókincs.

(7-es voltam)

2022. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
A 7es valóban nagyon jól írt,de gyorsan atfutva egy két apróság. Habe geschwommen helyett bin geschwommen, "aus diesem Grunde" nem helytelen, de veraltet. "Aus diesem Grund" használatos manapság.
2022. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

#7

Létezik "ist geschwommen" és "hat geschwommen" is, csak mást jelentenek. Ha pontosan megvan, hogy hol, vagy hová úsztál, akkor természetesen "ist". Ha az úszásra mint tevékenységre általánosan utalnak, akkor haben van mellette. Ha nekem nem hiszed, itt írják a bionémetek:

[link]


Az "aus diesem Grunde" kifejezést sokat láttam/hallottam a kollégáimtól. Nem a sör mellett, hanem inkább hivatalos levélben, vagy akkor, amikor nagyon okosnak próbáltak tűnni. :D Szóval nem tűnt el, csak más nyelvréteghez tartozik.

2022. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!